لابیاپلاستی-بعد-از-زایمان-طبیعی

زمان انجام لابیاپلاستی بعد از زایمان طبیعی

در سراسر دنیا عمل‌های زیبایی زیادی صورت می‌گیرد. در کشور پهناور ما نیز پزشکان با تجربه‌ای با مهارت بالا وجود دارند، که در حیطه های مختلف از جمله زیبایی فعالیت دارند. یکی از بخش‌های بدن که همواره زنان به دنبال زیباسازی و جوانسازی آن هستند، ناحیه واژینال خانم هاست. این ناحیه ممکن است در اثر عواملی چون زایمان طبیعی بد فرم شود و شکل اولیه خود را از دست بدهد. حال این سوال پیش می آید که در صورت لزوم، چند ماه بعد از زایمان طبیعی میتوان لابیاپلاستی را انجام داد؟

 

آیا می توان بعد از زایمان لابیاپلاستی انجام داد؟

 

بسیاری از بانوان فکر می‌کنند به دلیل صورت پذیرفتن زایمان طبیعی و اختلالات احتمالی ایجاد شده در ناحیه تناسلی، روابط احساسی  و زناشویی با همسرشان ، دچار اختلال شده است. به همین دلیل برای اصلاح فرم لابیای خود، به انجام عمل های زیبایی مانند لابیاپلاستی روی می‌آورند. انجام این عمل زیبایی واژینال بسیار موثر است . پاسخ بسیار مناسبی برای برگشت و حفظ زیبایی و طراوت و جذابیت این ناحیه از بدن خانم ها خواهد بود. پس هیچ جای نگرانی نیست!

 

چرا لابیاپلاستی بعد از زایمان انجام می‌شود؟

 

اکثر زنان در سراسر دنیا دوره ایی حساس را طی خواهند کرد که این دوره بارداری نام دارد. در بارداری یک زن، جنین را در رحم خود ۹ ماه پرورش داده و با شیوه‌های طبیعی یا سزارین به دنیا می‌آورد و ممکن است که در این دوران، تغییرات ناخواسته ای در ناحیه واژینال به وجود بیاید. بعد از پایان بارداری و به دنیا آوردن فرزند، می توان جراحی های زیبایی انجام داد. حتما دقت کنید که به دلیل حساسیت این برهه زمانی، از انجام هر گونه جراحی و مصرف داروهای خودسرانه در زمان بارداری بپرهیزید.

لابیاپلاستی-بعد-از-زایمان-طبیعی
لابیاپلاستی-بعد-از-زایمان-طبیعی

عوارض زایمان طبیعی

 

افتادگی واژن، گشادی و شل شدگی، تغییر فرم لابیا، کشیدگی لابیا و… ممکن است بعد از زایمان طبیعی اتفاق بیفتد. زمانی در بدن زن این عارضه ها به قدری زیاد است که با راهکارهای ساده قابل حل نیست و روش‌های غیر تهاجمی نیز پاسخگو نخواهند بود در این زمان است که افراد اقدام به انجام لابیاپلاستی برای ترمیم و اصلاح شکل واژن خود می‌کنند. از طرفی هم بعد از زایمان طبیعی، واژن زنان به فرم می شود و لابیا بزرگ خواهد شد، در عمل لابیاپلاستی با روش لیزر و جراحی به اصلاح و حذف نواحی اضافی لابیا ماژور و لابیا مینور می‌پردازند.

 

سقط جنین در مطب دکتر نفیسه موید نیا متخصص زنان در رشت  ،بورد تخصصی جراحی های زیبایی زنان ، زایمان و نازاییبا مجوز پزشکی قانونی  انجام می شود. برای مشاوره و نوبت با شماره های ۰۹۹۱۰۵۳۵۸۶۹ و ۰۱۳۳۲۱۳۵۹۳۳ تماس بگیرید.مشاهده مطالب بیشتر می توانید به پیج اینستاگرام مراجعه کنید.

 

چند ماه بعد از زایمان طبیعی لابیاپلاستی را انجام دهیم؟

 

زمان انجام لابیاپلاستی قطعاً باید بعد از اتمام دوران بارداری باشد. بعد از پایان بارداری نیز زمان اقدام انجام جراحی لابیاپلاستی طبق نظر و صلاحدید جراح و متخصص زنان تعیین خواهد شد؛ اما به طور معمول زمان معقول برای انجام جراحی لابیاپلاستی، حدود شش ماه بعد از زایمان طبیعی است. در پروسه ی حاملگی و زایمان و همچنین عبور نوزاد از کانال زایمان، کشیدگی لابیا اتفاق می افتد و ممکن است بعد از زایمان، لابیا حالت طبیعی خود را از دست بدهند و تغییر شکل پیدا کند. البته این تغییرات در زایمان دوم به بعد رایج‌تر است.

 

 

حرف آخر

قطعاً زایمان و به دنیا آوردن فرزند از بزرگترین لذت های زندگی در زنان است. اما ممکن است در این برهه ناحیه واژینال خانم ها آسیب هایی دیده و بدفرم می‌شود. با پیشرفت علم پزشکی به هیچ عنوان نباید نگران این موضوع بود و راه حل جبران آسیب ها، انجام جراحی های واژینال است که توسط پزشکان متخصص جراح انجام می شود.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *