دکتر نفیسه مویدنیا
بهترین متخصص زنان رشت

متخصص زنان و زایمان کیست؟

همان طور که می دانید رشته پزشکی دارای زیرشاخه های تخصصی فراوانی است که یکی از آن شاخه ها، تخصص زنان و زایمان است. متخصص زنان و زایمان به تشخیص و درمان انواع بیماری های مربوط به دستگاه تناسلی و تولید مثل زنان می پردازد. امروزه بسیاری از بهترین متخصص زنان رشت به این رشته اکتفا نکرده و در زمینه انکولوژی زنان، جراحی های زیبایی زنان، لاپاراسکوپی، کولپوسکوپی، نازایی اقدام به گذراندن دوره های فلوشیپ و تخصصی کرده اند تا بتوانند در بسیاری از فعالیت های مربوط به حوزه زنان فعالیت داشته باشند.

چرا به متخصص زنان مراجعه کنیم؟

در خانم ها یکی از شایع ترین علت مراجعه به پزشک زنان، درمان بیماری های مربوط به زنان می باشد که در ادامه به طور مفصل درباره بیماری های شایع آن می پردازیم.

شایع ترین بیماری های زنان

فیبروم های رحمی با توجه به سن خانم ها شیوع متفاوتی را خواهد داشت. به طوری که تا سن 30 سالگی 40% خانم ها دچار این بیماری شوند بدون اینکه علائمی داشته باشند و تا سن 50 سالگی تا 70% آمار این بیماری افزایش پیدا کند.

فیبروم رحم چیست؟

توده های خوش خیم رحمی است که معمولا بدون علائم است و علت آن با ژنتیک فرد ارتباط دارد. به طوری که در اقوام درجه یک خانم این فیبروم یا توده هایی با قوام صفر در رحم وجود داشته باشد تا 2.5 برابر امکان ابتلا به فیبروم افزایش پیدا می کند.

فیبروم یا میوم رحمی

اهمیت چکاپ دوره ای زنان توسط متخصص زنان

همان طور که اشاره شد برخی بیماری ها علائمی ندارند و تنها در تست های تشخیصی و معاینات بالینی تشخیص داده می شود که در برخی موارد تشخیص به موقع مهم است و به فرآیند درمان کمک می کند. به همین دلیل حتما خانم ها هر شش ماه چکاپ دوره ای انجام دهند.

چکاپ دوره ای زنان

چکاپ های ضروری خانم ها توسط دکتر زنان

در افراد سالم و بدون علامت و بدون سابقه خانوادگی نیاز به چکاپ هایی ضروری است :

  • تست پاپ اسمیر از سن 21 سال در کسانی که رابطه جنسی داشته اند. هر دو سال یکبار و بالای سی سال پاپ اسمیر و hpv را هر سه سال یکبار انجام دهید.
  • از سن 40 سالگی ماموگرافی هر یک تا دو سال یکبار و از 50 سالگی هر سه سال یک بار.
  • از سن 45 سالگی آزمایش قند هر سه سال یک بار و آزمایش چربی هر 5 سال یک بار.
  • آزمایش تیروئید از 50 سال هر 5 سال یکبار
  • از 50 سال به بعد آزمایش مدفوع سالیانه برای سرطان کولورکتال و کولونوسکوپی هر 10 سال یکبار

بهترین دکتر زنان در رشت

از آنجاییکه پزشکان بسیاری در شهرهای مختلف ایران مشغول فعالیت هستند، انتخاب یک دکتر زنان خوب در شهر اقامت خود کار دشواری است و بسیاری از افراد نمی دانند به چه پزشکی برای مشکلات خود مراجعه کنند. به همین دلیل ما در اینجا قصد داریم با معرفی ویژگی های بهترین متخصص زنان در رشت به شما در یافتن پزشک خوب یاری کنیم.

فعالیت در حوزه های وسیع زنان

امروزه انجام جراحی های زیبایی مربوط به زنان در دنیا رو به افزایش است. به همین دلیل بسیاری از متخصصان زنان نه تنها در حوزه درمانی فعالیت دارند، بلکه در حوزه زیبایی زنان هم تخصص و تجربه دارند. یافتن این پزشک باعث شده تا بیماران برای انجام اقدامات زیبایی خود به دنبال پزشک دیگری نباشند.

بهترین دکتر فوق تخصص زنان و زایمان در رشت

یکی دیگر از مواردی که برای یافتن یک متخصص زنان خوب باید به آن توجه کنید، دانش و تخصص های به روز پزشک خود می باشد. توجه به مدرک تخصصی پزشک و دوره های تخصصی که به نام فلوشیپ گذرانده از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 

 

قدرت تشخیص صحیح

یکی از ویژگی های مهم پزشک حاذق داشتن قدرت در تشخیص بیماری های تخصص خود می باشد. در صورتی که تشخیص به درستی انجام شود، بیمار به راحتی روش های درمان را طی کرده و بهبودی حاصل می شود.

 

 

دکتر زنان خوش اخلاق در رشت

یکی از نکات مهمی که بسیاری از بیماران به آن توجه می کنند، ویژگی اخلاق خوب در پزشک زنان خود می باشد. دکتر زنان خوب باید صبر و حوصله کافی در شنیدن صحبت های بیماران خود داشته باشد تا از کوچکترین علائم بیمار خود اطلاع داشته باشد و بتواند در مواردی که بیمار از مطرح کردن آن خجالت می کشد به او کمک کند.

ویزیت متخصص زنان رشت
مشاوره آنلاین دکتر نفیسه مویدنیا متخصص زنان رشت

ارائه مشاوره و خدمات آنلاین

بعد از شیوع بیماری کرونا بسیاری از افراد به دنبال خدمات آنلاین برای برطرف کردن مشکلات خود بودند. به همین دلیل بسیاری از پزشکان خدمات آنلاین به بیماران خود ارائه دادند. امروزه این خدمات برای زمانی که مشکلی به صورت ناگهانی برای فردی بوجود می آید که در ساعاتی از شبانه روز امکان دسترسی به پزشک ندارد، بسیار کاربردی است. امکان مشاوره آنلاین با دکتر متخصص زنان و نوبت دهی به صورت آنلاین از جمله این خدمات است.

بهترین دکتر زنان و زایمان رشت

اکثر زنان در طول عمر خود ممکن است که با بیماری های گوناگونی مواجه شوند. بیماری های دستگاه تناسلی نیز جزء این دسته هستند، که خود نیز شامل شاخه های گوناگون می توانند باشند. بیماری‌هایی مانند التهابات لگنی، زگیل تناسلی، عفونت‌های ادراری و … . در مواجهه با این دسته از بیماری‌ها، به دلیل حساسیت ناحیه واژینال، افراد نباید هیچگونه خود درمانی را انجام دهند و باید حتماً بدون اتلاف وقت به پزشک متخصص مراجعه نمایند، زیرا به تعویق انداختن درمان و یا درمان های خودسرانه نه تنها به افراد کمکی نمی‌کند، بلکه در مواردی سبب پیشرفت بیماری و در نهایت عدم درمان کامل آن خواهد شد.

دکتر  زنان خوب در رشت

امروزه در سراسر کشور از جمله شهر رشت پزشکان بسیار خوبی در تمامی موارد وجود دارند که زنان یکی از این موارد است. در عصر حاضر که بیماری‌هایی مانند سرطان تخمدان، سرطان پستان، سرطان رحم، کیست تخمدان، تنبلی تخمدان، چسبندگی رحم، فیبروم رحم، عفونت های مختلف واژینال و… در میان زنان شایع است، با مراجعه به دکتر زنان قابل درمان و یا پیشگیری خواهد بود.

بهترین متخصص زنان رشت

سلامتی بانوان بسیار حائز اهمیت است، تمامی انسان‌ها به راحتی می‌توانند بیمار شوند و هیچ استثنایی در این مورد وجود ندارد. افراد با وجود مراقبت های فراوان باز هم ممکن است مریض شوند. اگر در استان گیلان و شهر رشت سکونت دارید و با مشکلی زنان روبرو شده اید، می توانید به راحتی به بهترین متخصصان این زمینه مراجعه کرده و مشکل خود را به رفع نمایید.

بهترین دکتر نازایی در رشت

خانواده با داشتن فرزند کامل می شود. احساس خوبی را برای پدر و مادر ایجاد می کند. امروزه ناباروری به عنوان یکی از بزرگترین معضلات در دنیا شناخته شده می باشد. اما با پیشرفت علم پزشکی روش های درمانی فراوانی برای درمان ناباروری به کار گرفته می شود که توسط پزشک متخصص ناباروری انجام می شود.

مراقبت های بارداری

بعد از تشخیص علت ناباروی و شروع فرآیند درمان، مراقبت های بارداری شروع می شود. مادر باید تحت نظر پزشک متخصص زنان در طی درمان قرار بگیرد تا مشکلی برای مادر و جنین ایجاد نشود. بررسی های مربوط به زمان تخمک گذاری، تشکیل جنین، بررسی مشکلات و سلامت جنین، بررسی زایمان زودرس و سایر مشکلات بر عهده پزشک متخصص زنان می باشد.

درمان-ناباروری

بهترین دکتر متخصص نازایی در رشت

برای یافتن بهترین دکتر متخصص نازایی در رشت علاوه بر توجه به دانش و تخصص او در زمینه نازایی، باید به تجربه او در این زمینه توجه کنید. استعلام و پرس و جو از بیمارستان هایی که دکتر منتخب شما در آن فعالیت دارد و حتی از بیماران شما در در انتخاب مناسب یاری می کند.

بهترین دکتر زنان و نازایی در رشت

بهترین دکتر زنان و نازایی باید چند ویژگی مهم در زمینه درمان ناباروری داشته باشد:

  1. تخصص و دانش کافی در زمینه ناباروی داشته باشد. دوره ها و تخصص های لازم را گذرانده باشد.
  2. تشخیص علت ناباروری بسیار مهم است. در صورتی که تشخیص درست نباشد بیمار متحمل عوارض ناشی از درمان های مختلف شده و هزینه های گزافی را متحمل خواهد شد. به همین دلیل ارزیابی صحیح علت آن توسط پزشک متخصص نازایی بسیار مهم است.
  3. استفاده از به روزترین و مناسبترین روش برای درمان ناباروری که بهترین نتیجه را در بر داشته باشد.
  4. پزشک باید با بیمار صادق بوده و وجه مالی آن توجه نکند. اگر بعد از بررسی های انجام شده مشخص شد که فرد با روش های درمانی موجود باردار نمی شود، پزشک باید به بیمار اطلاع دهد.

دکتر نفیسه مویدنیا متخصص زنان رشت

دکتر نفیسه مویدنیا را بهتر بشناسید!

دکتر مویدنیا متخصص زنان و زایمان دوره  هفت ساله پزشکی عمومی خود را در دانشگاه تبریز به اتمام رساند، و پس از آن دوران تخصصی رشته جراحی زنان و زایمان و نازایی را در دانشگاه علوم پزشکی تبریز به اتمام رسانید.در نهایت موفق به اخذ رتبه برتر بورد تخصصی رشته زنان،زایمان،نازایی و زیبایی شدند
ایشان دو سال دوران طرح خود را در استان قزوین ، بوئین زهرا ،گیلان و صومعه سرا و کلینیک بعثت رشت مشغول خدمت رسانی به مردم  بودند و در حال حاضر در مطب شخصی خود در شهر رشت آماده ارائه خدمات به بیماران و مردم عزیز می باشند.

دکتر مؤیدنیا به عنوان جراح و متخصص زیبایی رشت هم فعالیت میکنند و جراحی زیبایی واژن انجام میدهند. چندین هزار جراحی موفق، حاصل تجربه و تخصصی است که طی سالها پژوهش و فعالیت در حوزهی جراحی زنان به دست آمده است. به اعتبار همین تجربه است که بسیاری از مراجعان، دکتر نفیسه مویدنیا را به عنوان بهترین جراح زنان و زایمان رشت میشناسند. اگر شرایط خاصی دارید و در فکر بارداری یا انجام جراحی زیبایی هستید، نیاز به مراجعه به بهترین متخصص و جراح زنان رشت دارید. در این مورد حتما باید برای گرفتن نوبت اقدام کنید تا به صورت حضوری ویزیت شوید و نظر تخصصی دکتر را بنا به شرایط خود دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *