عمل کورتاژ


کورتاژ تشخیصی :
بسیاری از زنان در برخی از دوره های زندگی خود دچار خونریزی غیرطبیعی رحم می شوند. در بسیاری از موارد ، ارزیابی رحم بخش مهمی از فرآیند است. هیستروسکوپی به پزشک این امکان را می دهد که مستقیماً داخل رحم را ببیند ، و دقیق ترین علت دلایل خونریزی را ارائه می دهد. با این کار پزشک می تواند وجود مشکلاتی مانند پولیپ (رشد بافت نرم) یا فیبروم (رشد عضله) در حفره رحم را تشخیص دهد.

موارد قابل استفاده کورتاژ تشخیصی :

خونریزی غیرطبیعی
خونریزی شدید قاعدگی
مشکل نا باروری
خونریزی بعد از یائسگی
افزایش ضخامت لایه داخلی رحم (آندومتر)
به منظور شناسایی مواد باقی مانده ناشی از زایمان و سقط جنین در حفره رحم

عوارض کورتاژ

پس از کورتاژ رحم مستعد عفونت است و بنابراین در صورت وجود تب، ترشحات چرکی یا بد بو از واژن و درد شدید شکم نیاز به مراجعه فوری به پزشک می باشد .

ریکاوری بعد از کورتاژ

بعد از عمل کورتاژبهتر است کسی از شما مراقبت کند. اگر بیهوشی عمومی گرفته باشید ممکن است تا مدتی احساس گیجی کنید و کمی حالت تهوع و استفراغ داشته باشید. شما می‌توانید در عرض یک تا دو روز به فعالیت‌های عادی خود برگردید. ممکن است تا چند روز دچار گرفتگی‌های خفیف و لکه بینی سبُک باشید. این طبیعی است و شاید لازم باشد برای لکه بینی‌های‌تان از پد‌های بهداشتی استفاده کنید و برای تسکین دردهای‌تان داروی مسکن بخورید .

اگر شما هم خون ریزی غیر طبیعی رحم یا از سایر علائم بالا رنج می برید و نیاز به کورتاژ دارید میتوانید از تخصص و مهارت خانم دکتر نفیسه مویدنیا جراح و متخصص زنان بهره مند شوید .
جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره 01332135933 تماس حاصل فرمائید .

https://goo.gl/maps/jhR9nSoZRjGrtWcq6

ویژگی های پزشک خوب

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *