پرسش و پاسخ متخصص زنان و زایمان

بهترین-متخصص-زنان-رشت

بهترین-متخصص-زنان-رشت


من 26 سالمه 6 ماهه اقدام به بارداری کردم، تمام آزمایش های بارداریم خوب بوده اما با فولیکول های بالغ باز هم باردار نشدم، البته همسرم هم هنوز آزمایش نداده است مشکل از چیست؟
USER WOMAN
مریم
مریم
6 ماه زمان کمی برای اینست که نتیجه بگیرید که باردار نمیشید. در پزشکی زوجین تا یک سال زمان دارند تا برای بارداری اقدام کنند و زود نگران شدید برای اینکه تصمیم بگیرید که باردار نمی شوید. توجه داشته باشید که نگرانی و استرس خود مانع بارداری می شود. در واقع هر ماه درصد احتمال بارداری 5-25 درصد می باشد. زمان خوبی هم برای آزمایش نیست . زمانی این آزمایش ها انجام می شود که سن آقا یا خانم بالا باشد یا بیماری هایی دارند که تصور می شود روی باروری تاثیر داشته باشد. مانند سابقه قاعدگی های بسیار بی نظمی که خانم هر سه الی 4 ماه پریود می شوند. یا بیماری آندومتریوز داشته باشد یا جراحی های وسیعی روی شکم و لگن داشته باشند. بنابراین تا یک سال صبر کنند و نگران نباشند.
دکتر نفیسه مویدنیا متخصص زنان رشت
دکتر نفیسه مویدنیا متخصص زنان رشت
23 سالمه و دو ساله که اقدام به بارداری کردم و جواب نگرفتم. تحرک اسپرم شوهرم به دلیل واریکوسل ضعیفه و خودم هم تیروئید دارم. الان وضعیتم نرماله و بارداری با IUI شدم و جواب تست بارداریم مثبته. سوالم اینه در این پروسه باید مراقبت خاصی انجام بدهم؟ و اینکه حاملگی من جزو حاملگی پرخطر محسوب می شود؟
USER WOMAN
رویا
دستورات و اقدامات مراقبتی را خود پزشکی که برای شما روش iui را انجام دادند، بهتون گفتند. حاملگی هم پرخطر محسوب نمی شود. در ابتدای درمان با iui ممکن است داروهایی برای پشتیبانی سلول هایی که لانه گزینی می کنند، تجویز شود که جای نگرانی نیست و کوتاه مدت است. حتما تحت نظر پزشک متخصص زنان باشید و استرس نداشته باشید و خونسرد باشید.
جراح زیبایی زنان رشت
دکتر نفیسه مویدنیا متخصص زنان رشت
من هفته 17 بارداری هستم و 36 سالمه. نتیجه آزمایش غربالگری اولم ریسک متوسط شده، با توجه به تاکیداتی که روی آزمایش آمینوسنتز داشتند، آیا لازمه این آزمایش را انجام بدم. با پزشکای دیگه صحبت کردم گفتند نیاز به این آزمایش ندارم می خواستم نظر خانم دکتر را بدانم.
USER WOMAN
مهسا
از آنجائیکه تست غربالگری برای سلامت جنین انجام میشود و خوشبختانه ریسک پایینی داشتید و مشکل خاصی ندارید. بنابراین شما نیاز به آزمایش آمنیوسنتز ندارید. تنها کاری که نیاز دارید انجام دهید بین سن 18-25 هفته بارداری سونوگرافی کامل از قسمت های مختلف جنین یا آنومالی اسکن تحت نظر پزشک خودتان انجام دهید و نیاز به مراقبت خاصی نیست.
دکتر نفیسه مویدنیا متخصص زنان رشت
من خانمی 29 ساله هستم که کیست شکلاتی 8 سانتیمتری دارم. آیا با دارو این مشکل رفع می شود و تا الان هم زایمانی نداشتم.
USER WOMAN
سولماز
احتمالا تشخیص آندومتریوز یا آندومتریا داده شده باشد که تحت عنوان کیست شکلاتی معروف می باشد. اگر علامت خاصی ندارید، کار خاصی هم نیاز نیست انجام بدید ولی به خاطر اینکه بعدا علامتی پیدا نشود به خاطر آندومتریوز بودن آن دو توصیه به شما می شود؛ 1. اگر ازدواج کردید، زودتر باردار شوید. زیرا آندومترها می تواند تخمدان ها را از بین ببرد و ظرفیت باروری را از بین ببرد. خود آندومتریوز درصد بارداری را پایین بیاورد یا به تعویق بیاندازد. 2. اگر ازدواج نکردید برای پیشگیری از ایجاد مشکل در آینده، می توانند از قرص های ضدبارداری استفاده کنند به صورت طولانی مدت تا زمانی که بخواهند ازدواج کنند. در صورتی که علائمی از جمله درد در هنگام ادرار و مدفوع مشکل نیست ولی باید درمان شود. باید توجه داشت که سایز کیست به تنهایی کافی نیست مگر اینکه مشکلات اضافه ای داشته باشند. بنابراین با درمان طبی ممکن است برطرف نشود ولی می تواند علائم ررا متوقف کند تا در آینده مشکل ساز نشود.
دکتر نفیسه مویدنیا متخصص زنان رشت
من سه بار سابقه زایمان داشتم و هر سه بار به مشکل خوردم. بار اول در هفته 6 بارداری سقط داشتم و بار دوم هفته 26 زایمان زودرس داشتم و دهانه رحم باز شده بود. بار سوم هم بارداری پوچ داشتم . تحت نظر پزشک متخصص خودم هستم. بهم گفتند که شاید مشکل انعقاد خون دارید و تحت درمان قرار گرفتم اما نتیجه نگرفتم. من رو هم به دکتر ژنتیک معرفی کردند. با همسرم هم نسبت فامیلی دوری داریم. می خواستم بپرسم برای اقدام به بارداری چه روشی را پیشنهاد می کنید.
USER WOMAN
فاطمه زهرا
دو بارداری ناموفق که در سه ماهه اول داشتند همان طور که گفتند عمده ترین علت آن مشکلات ژنتیک یا کروموزومی است. این مشکلات به صورت اتفاقی در تشکیل سلول تخمک ایجاد می شود. تصور بر این نشود که الزاما والدین مشکل ژنتیکی دارند. ولی در ازدواج های فامیلی این اتفاق بیشتر می افتد. اینکه در هفته 26 حاملگی زودرس داشتند، ممکن است به علت تروموفیلی یا مشکل در انعقاد خونی که گفتید، می باشد. بدین معنی که خون در رگ های بستر جفت بسته می شود و خون رسانی مناسب به جنین انجام نمی شود. که در نهایت باعث سقط یا مرگ جنین می شود. که باعث حاملگی ناموفق می شود. این بررسی ها بسیار مهم است کامل انجام شود گاهی اوقات لازم است از حاملگی های Bf استفاده شود. بنابراین نیاز است خودتان و همسرتان به طور کامل از این نظر بررسی کاملی داشته باشید.
دکتر نفیسه مویدنیا متخصص زنان رشت
27 سالمه و حاملگی اولمه و در ماه اول بارداری قرار دارم. تب لرز شدید، درد بدن در شکم و کمر دارم. آزمایش دادم مشکلی نبوده توصیه شما برای بهبود وضعیتم چیه لطفا راهنمایی کنید.
USER WOMAN
هما
تب همیشه غیرطبیعی است و علتش باید بررسی شود. شما باید به متخصص عفونی مراجعه کنید یا بررسی کامل انجام شود و طبق دستورات متخصص عفونی عمل کنند. این مربوط به بارداری شما نیست و باید جدی پیگیری کنید. زیرا تب علامت غیرطبیعی است و باید بررسی شود.
دکتر نفیسه مویدنیا متخصص زنان رشت
در هفته هشتم بارداری قلب جنین ایست کرد و الان 5 هفته می گذرد و هنوز سقط نشده، درد و لکه بینی ندارم . سوال من اینه چند هفته باید صبر کنم تا به صورت طبیعی سقط شود؟
USER WOMAN
غزال
در واقع جنین شما در رحم مرده و برای جنین مرده نباید صبر کرد. باید هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنند تا اقداماتی برای سقط انجام بشود. معمولا با دارو سقط می شود. اگر با دارو برطرف نشود، ممکن است با جراحی های سبک رحم تخلیه شود.
دکتر نفیسه مویدنیا متخصص زنان رشت

 

ارائه خدمات درمانی نازایی وناباروری

 

در این مرکز، شما تحت نظر مستقیم خانم دکتر نفیسه مویدنیا(جراح و متخصص زنان) قرار می گیرید. ما تمام تلاش خود را می کنیم تا برای طی هر مرحله از زندگی تان به شما کمک کنیم. در صورتیکه نیاز باشد غربالگری و تست های مربوطه را برای شما انجام می دهیم و در صورت لزوم، بصورت تخصصی تحت درمان قرار خواهید گرفت. روش های ناباروری در این مرکز شامل موارد ذیل می باشد:

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
6 دیدگاه ها
  • سلام من تازه ازدواج کردم بعد رابطه خیلی ازم خون رفت بعد اونم هر وخ میخوایم با شوهرم نزدیک شیم بازم ازم خون میاد و درد دارم نمیتونیم رابطه داشته باشیم مشکلم چیه؟؟؟؟

  • سلام من ۲۱سالم هست ۱۸سالگی ای وی اف انجام دادم ب دلیل تنبلی تخمدان و بعداز ۶ماه ب دلیل کم بودن طول سرویکس کیسه ابم ترکید الان پریود منظمی ندارم ۲۷مهر پریودشدم و۱۴اذر خونریزی داشتم بعداز مراجعه ب دکتر سونو تجویز کردن سونو رو ک انجام دادم متوجه دو فولیکول ب اندازه ۱۶میل ۱۳٫۵میل شدم در هردو تخمدان دکتر گفت ک تنبلی ندارین .من با فولیکول ۱۶میتوتم بارداربشم؟ایا تنبلی من رفع شده؟

  • سلام من ۵ساله عقد هستم و باکره ولی درطی این چندسال رابطه جنسی داشته ام بطوریکه فقط التشو ب واژن من میمالید و هیچ اب منی هم روم نریخته ایا امکان بارداری هست؟؟

  • سلام وقت بخیر.آیا اگر مایع منی آقا روی شلوار خانم بریزد و رطوبت آن به لباس زیر برسد امکان بارداری وجود دارد؟ در روز 7 پریودی که لکه بینی داشتن این اتفاق بیفتند چطور؟

  • سلام توروخدا راهنمایی کنید من باکره هستم ودر روز ۷تم قاعدگی ک هیچ ترشهی نداشتم برای اولین بار با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم وفقط در حد مالش و متاسفانه درست در لحظه ارضا شدنش کاندوم پاره شد ومقداری از منی روقسمت بالای واژینالم ریخت ومطمئن نیستم دیگه کجا ریخت سریعا پاک کردم و بعداز ۵دقه به طور کامل شست‌وشو انجام دادم حالا ۱۳ روز از اون روز میگذره و من هنوز هیچ قرصی مصرف نکردم نمیدونم چیکار باید بکنم همچنین علائمی از بارداری مثل تکرار ادرار و خستگی رو دارم نکنه باردارشده باشم تورو خدا بگید چه قرصی بخورم ک کار ساز باشه واینکه چیکار کنم راهنمایی کنید لطفا دارم از استرس میمیرم ??

  • سلام من برای درمان عفونت و سوزش واژن دکتر رفتم و پماد کلوتریمازول و فلوکونازول دادن از اونجایی که شدید بود دو هفته گفتن مصرف کن بعد از دو هفته هنوز در ناحیه واژن احساس ناراحتی و مقدار کم سوزش دارم ممنون میشم راهنمایی کنید که دیگه باید چیکار کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *