بهترین روش برای تنگی واژن

بهترین-روش-تنگ-کردن-واژن

تنگ کردن واژن یکی از انواع جراحی های زیبایی واژن در رشت است که رضایت از اندام جنسی را افزایش می‌دهد و به اعتماد به نفس زنان در هنگام رابطه جنسی کمک می‌کند. زنانی که به سراغ تنگی واژن می‌روند، پرسش‌های متنوعی در ذهن دارند که قصد داریم در اینجا به آن‌ها بپردازیم. در اینجا می‌توانید دلایل تنگ کردن واژن، مراقبت‌ها و سوالاتی را که درباره‌ی آن وجود دارد، مطالعه کنید.

دلایل مراجعه برای تنگ کردن واژن

زنانی که چندین بار زایمان طبیعی را تجربه کرده‌اند، ممکن است از شل شدن عضلات واژن ناراضی باشند. این شل شدن به دلیل کشش بافت‌ها و عضلات اتفاق می‌افتد و تا حدی پیش می‌رود که تامپون از واژن خارج می‌شود. گشاد شدن واژن باعث می‌شود عملکرد جنسی فرد تحت تأثیر قرار بگیرد و از رابطه جنسی ناراضی باشد.

افزایش سن، از دیگر دلایلی است که زنان را به عمل تنگ کردن واژن ترغیب می‌کند. با بالا رفتن سن، کلاژن‌سازی کاهش می‌یابد و عضلات واژن تحلیل می‌روند. با واژینوپلاستی می‌توانید این عوارض ناخوشایند مسن‌تر شدن را برطرف کنید. به همین دلیل است که امروزه تنگی واژن زیرمجموعه‌ای از یک گروه بزرگ‌تر جراحی‌ها است که با نام جوانسازی واژن شناخته می‌شود.

عوامل دیگری مثل ژنتیک هم وجود دارند که باعث گشادی واژن در سنین جوانی می‌شوند. نمونه‌های دیگری هم از مشکلات ژنتیکی وجود دارد که مثلا در موارد بسیار نادری، فرد دچار آژنزی واژن (نداشتن واژن) است. در چنین مواردی، به تشخیص پزشک ممکن است واژینوپلاستی به عنوان یک عمل ترمیمی تجویز شود.

برخی دیگر از زنان جوان با هدف افزایش لذت جنسی به دنبال تنگی واژن هستند که متخصص و جراح زنان با معاینه‌ی فرد مشخص می‌کند که او به تنگ کردن واژن نیاز دارد یا نه. برای زنانی که آناتومی واژن آن‌ها مشکلی ندارد و هدف رضایت بهتر از رابطه جنسی است، براساس معاینه‌های پزشک تزریق ژل به واژن به عنوان راه‌حل جایگزین پیشنهاد می‌شود.

علل-تنگ-کردن-واژن

نحوه عمل تنگی واژن چگونه است؟

تنگ کردن واژن (Vaginal Tightening) یا واژینوپلاستی (vaginoplasty) یک عمل ترمیمی است که سلول‌های ناحیه‌ی واژینال را بازسازی می‌کند و در مواردی با ترمیم ماهیچه‌های پرینه (perineal body)، عضلات واژن را تقویت می‌کند و افتادگی آن را کاهش می‌دهد.

به عبارت دیگر، عضلات جدا شده دوباره در کنار هم قرار می‌گیرند و در صورت نیاز، پوست مخاط اضافی از قسمت پشت واژن برداشته می‌شود. در چنین مواردی می‌توان عمل لابیاپلاستی را هم به عنوان مکمل انجام داد که لبه‌ی مینور یا ماژور اضافی را حذف می‌کند و باعث زیباتر شدن واژن می‌شود. دقت کنید که تنگ کردن واژن، باعث بهبود عملکرد این عضو بدن می‌شود ولی لابیاپلاستی جنبه‌ی زیبایی دارد. کالج آمریکایی متخصصان زنان و زایمان (ACOG) تنگ کردن واژن را مثل درمان بی‌اختیاری ادرار در نظر می‌گیرد ولی لابیاپلاستی را صرفا یک عمل زیبایی می‌داند.

پزشک متخصص زنان میزان گشادی واژن را تشخیص می‌دهد و براساس آن، شیوه‌ی جراحی را انتخاب می‌کند. دکتر نفیسه مویدنیا، متخصص و جراح زیبایی واژن در رشت، در هنگام معاینه اطلاعات دقیق را در اختیار شما قرار می‌دهد.

احتیاط‌های لازم برای واژینوپلاستی

پیش از اینکه تصمیم نهایی را برای تنگ کردن واژن بگیرید، همه‌ی نگرانی‌هایتان را درباره اندام تناسلی خود با پزشک متخصص جراحی زیبایی واژن مطرح کنید و مشاوره‌های لازم را بگیرید. مطمئن شوید که انتظاراتتان از این عمل جراحی، درست و واقع‌بینانه‌ است و نتیجه، با چیزی که شما فکر می‌کنید، تفاوت فاحشی ندارد. سابقه‌ی جراحی‌ها و داروهایی را که ممکن است در حال مصرف آن‌ها باشید، با دکتر خود در میان بگذارید. در صورت مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی، دکتر جراح خود را باخبر کنید.

برای اینکه دچار عوارضی غیرمعمول نشوید و نتیجه، همان چیزی باشد که انتظارش را دارید، مهم است که تنگ کردن واژن را نزد بهترین متخصص زنان و زایمان شهر خود انجام دهید. دکتر نفیسه مویدنیا، بهترین متخصص جراحی‌های واژن در رشت است و تجربه‌ی بیماران، بر این موضوع صحه می‌گذارد. عضویت در انجمن متخصصین زنان، زایمان و نازایی ایران و انجمن پزشکی تولید مثل آمریکا (ASRM) نیز پشتوانه‌ی آکادمیک دکتر مویدنیا را نشان می‌دهد.

در بین کسانی که برای این عمل اقدام می‌کنند، پرسش‌های مشترکی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. اگر سوالی داشتید که در بین این پرسش‌ها نبود، می‌توانید اینستاگرام دکتر نفیسه مویدنیا را دنبال کنید که بسیاری از پرسش‌ها در آنجا پاسخ داده می‌شود، یا در صورت لزوم، نوبت ویزیت حضوری یا آنلاین بگیرید.عمل-واژینوپلاستی

سوالات متداول درباره تنگ کردن واژن

آیا واژینوپلاستی در هر سنی قابل انجام است؟

عمل واژینوپلاستی از سنین آغاز جوانی تا سن 70 سالگی امکان‌پذیر است؛ اما ممکن است روش‌های عمل متفاوت باشد. برخی از زنان به دلایل ژنتیکی یا مشکل کارکردی، باید در سن مشخصی عمل تنگ کردن واژن را انجام دهند که زمان مناسب آن توسط متخصص زنان و جراح زیبایی واژن تعیین می‌شود.

به طور کلی، سن عاملی تعیین‌کننده در انجام دادن یا ندادن این عمل نیست و معیار اصلی، سلامت شخص است. مثلا فردی که بیماری قلبی عروقی دارد، ممکن است شرایط مناسبی برای این جراحی نداشته باشد و سن او اصلا ملاک نباشد.

آیا این عمل بر توانایی بارداری در آینده تاثیر می‌گذارد؟

خیر. برای بارداری زنان مشکلی ایجاد نمی‌کند.

هزینه عمل تنگی واژن چقدر است؟

هزینه تنگ کردن واژن با توجه به شرایط فرد و آمادگی‌ها و آزمایش‌های پیش از آن، متفاوت است و ممکن است بخشی از هزینه‌ها توسط بیمه تأمین شود. به همین دلیل پس از ویزیت اولیه می‌توانید تخمین هزینه واژینوپلاستی را از پزشک خود جویا شوید.

آزمایش‌های قبل از عمل تنگ کردن واژن چیست؟

قبل از عمل تنگ کردن واژن، تست پاپ اسمیر برای اطمینان از سلامت رحم انجام می‌گیرد. اطمینان از باردار نبودن بیمار هم با سونوگرافی مشخص می‌شود.

مراقبت‌های بعد از تنگی واژن چیست؟

  • ممکن است بیمار بین یک تا دو هفته به استراحت نیاز داشته باشد
  • شاید فرد در روزهای اول دردی در ناحیه تناسلی احساس کند که با مشورت و تجویز دکتر متخصص و جراح زنان، می‌تواند از مسکن‌ها استفاده کند
  • تا 8 هفته نباید از تامپون استفاده شود
  • از برقراری رابطه جنسی تا 8 هفته خودداری شود
  • در دوران نقاهت از هرگونه کاری که باعث فشار به ناحیه تناسلی می‌شود، پرهیز شود
  • بسته به میزان تنگ شدن واژن، ممکن است به برخی از بیماران توصیه شود که از دیلاتور (بازکننده مجاری) استفاده کنند

در مطب دکتر نفیسه مویدنیا همه‌ی مراقبت‌های لازم پس از جراحی براساس سابقه‌ی سلامتی فرد برای او توضیح داده می‌شود. در دوران نقاهت هم اگر نگرانی یا سوالی داشتید، می‌توانید با مطب دکتر در ارتباط باشید.

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
banner 2

خانم دکتر نفیسه مویدنیا متخصص زنان و زایمان در رشت می باشند و دارای بورد تخصصی هستند. ایشان دوره هفت ساله پزشکی عمومی خود را در دانشگاه دولتی علوم پزشکی تبریز به اتمام رساندند. پس از قبولی در مقطع تخصص، دوران تخصصی رشته جراحی زنان و زایمان و نازایی و زیبایی را در دانشگاه دولتی علوم پزشکی تبریز به اتمام رساندند و در نهایت موفق به اخذ بورد تخصصی رشته زنان، زایمان، نازایی و زیبایی شدند.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *