تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن ، روشی برای جوانسازی واژن بدون جراحی است. تزریق ژل به واژن کمک می‌کند که عوارض ناشی از زایمان طبیعی، افزایش سن و تغییرات هورمونی برطرف شود و اعتماد به نفسی دوباره را نصیب فرد می‌کند. برای بسیاری از زنان داشتن اندام تناسلی با ظاهری که دلخواه آنان نیست، احساس شرم و دوری از رابطه جنسی را به دنبال دارد. این مسئله عزت نفس هر زنی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و ممکن است تا جایی پیش رود که میل جنسی کاهش یابد. روش‌های جوانسازی واژن مثل تزریق ژل به واژن، سفید کردن ناحیه تناسلی و… می‌توانند این اعتماد به نفس را دوباره زنده کنند و فرد را در روابطش قدرتمند نشان دهند.

چه زمانی به تزریق ژل به واژن نیاز پیدا می‌کنیم؟

با افزایش سن، لابیا ماژور (لبه بیرونی واژن) هم مثل سایر اندام‌های بدن، دچار افتادگی و چین‌وچروک می‌شود. این چین‌وچروک و تغییر شکل لبه‌های واژن، می‌تواند باعث درد و ناراحتی در هنگام رابطه جنسی و پوشیدن لباس‌های تنگ شود.

عواملی مثل یائسگی زودرس، می‌تواند این روند را سرعت ببخشد و باعث نارضایتی فرد شود. در سنین جوانی بافت واژن، مرطوب و ضخیم است. ولی وقتی ایام یائسگی از راه می‌رسد. به دلیل کاهش استروژن، واژن خشک می‌شود و بافت آن هم نازک‌تر خواهد شد.  راهکار مناسبی برای جوانسازی دوباره‌ی واژن  تزریق ژل است که به جنگ این عوارض می‌رود.

تزریق ژل مناسب چه کسانی است؟

تزریق ژل به واژن در کنار روش‌هایی مثل پی آر پی (PRP) و تنگ کردن واژن قرار می‌گیرد و زیرمجموعه‌ی جوانسازی واژن است. در صورتی که یک یا چند مورد از شرایط زیر را دارید، تزریق ژل به ناحیه تناسلی می‌تواند گره‌ای از مشکلات شما باز کند:

  • از خشکی واژن رنج می‌برید
  • احساس درد در هنگام رابطه جنسی بر رابطه شما تأثیر گذاشته و شما را از برقراری رابطه جنسی منصرف کرده است
  • ظاهر اندام تناسلی شما باب میلتان نیست و بر اعتماد به نفس شما تأثیر منفی گذاشته است
  • هنگام زایمان طبیعی اپیزیوتومی (برش در ناحیه پرینه) انجام داده‌اید و زخم‌های دردناکی دارید
  • تمایل دارید ناحیه G در بدن شما تقویت شود و تحریک‌پذیری بیشتری پیدا کند و در نتیجه، ارگاسم بهتری را تجربه کنید

اگر صرفا از ظاهر اندام جنسی خود راضی نیستید و به همین دلیل می‌خواهید تزریق ژل را انجام دهید، می‌توانید از جراح زیبایی واژن درخواست کنید که عکس تزریق ژل به واژن و تغییرات قبل و بعد از انجام این روش را به شما نشان دهد تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

تزریق ژل به واژن در مطب دکتر نفیسه مویدنیا
تزریق ژل به واژن در مطب دکتر نفیسه مویدنیا

شرایط جسمی برای تزریق ژل به واژن

قبل از تزریق ژل به واژن، سلامت عمومی و آمادگی شما برای این کار ارزیابی می‌شود و ممکن است متخصص زنان براساس شرایط جسمی شما روش‌های دیگری پیشنهاد کند. مثلا اگر فردی دچار زگیل تناسلی باشد باید ابتدا آن را درمان کند و سپس به سراغ روش‌های جوانسازی واژن برود.

اگر به داروی خاصی آلرژی دارید و یا تحت درمان دیگری برای جوانسازی واژن بوده‌اید، حتما متخصص زنان و زیبایی ناحیه تناسلی را باخبر کنید. اگر در حال حاضر دارو و مکمل‌هایی مصرف می‌کنید یا سابقه‌ی مصرف دخانیات و الکل دارید، جزئیات آن را به دکتر زنان و جراح زیبایی واژن اطلاع دهید.

آیا تزریق ژل به واژن باعث افزایش لذت جنسی می‌شود؟

تزریق ژل به G-Spot یا همان ناحیه G می‌تواند ارگاسم برخی از زنان را تقویت کند. البته این موضوع مربوط به زنانی است که ارگاسم را تجربه کرده‌اند و حالا به لذت بیشتری دست پیدا می‌کنند. در مورد زنانی که هرگز به ارگاسم نرسیده‌اند، قضیه کمی فرق می‌کند و باید با مشورت متخصص زنان و آزمایش‌های لازم، علت این مشکل پیدا شود. اگر در این وضعیت هستید، می‌توانید از دکتر نفیسه مویدنیا، متخصص زنان و جراح زیبایی واژن رشت، نوبت بگیرید تا از جدیدترین روش‌ها برای برطرف کردن مشکل خود بهره‌مند شوید.‌

مزایا و عوارض تزریق ژل به ناحیه تناسلی

تزریق ژل به ناحیه تناسلی، در افرادی که دچار خشکی واژن شده‌اند، نگهداری آب در ناحیه واژن را تقویت می‌کند. از طرفی، باعث حجیم شدن ناحیه واژن می‌شود. این حجیم شدن کمک می‌کند که بافت و شکل واژن حفظ شود و عملکرد صحیحی در هنگام رابطه جنسی داشته باشد.

بسیاری از زنان با افزایش سن، دچار افتادگی و شل شدن لبه‌های واژن می‌شوند که پس از زایمان طبیعی و در دوران آغاز یائسگی این مشکل بیشتر به چشم می‌خورد. تزریق ژل به واژن می‌تواند این عوارض را از فرد دور کند.

اگر برقراری رابطه جنسی دردناک باشد، معمولا از آن پرهیز می‌کنیم و در مقابل، اگر تجربه‌ی رابطه‌ای لذت‌بخش را داشته باشیم، به فکر تکرار آن هستیم. تزریق ژل به واژن از روش‌هایی است که می‌تواند بخشی از مشکلات رابطه جنسی را بدون جراحی برطرف کند و رضایتی چندبرابری را از اندام تناسلی در پی داشته باشد.

اگر بیمار در سن باروری باشد ممکن است دچار خشکی واژن نباشد و نوع درمان او با کسی که دچار یائسگی شده و از خشکی واژن رنج می‌برد، متفاوت باشد. همچنین شاید روش‌های غیرجراحی، برای حل مشکل یا رسیدن به نتیجه‌ی مورد نظر کافی نباشد و روشی مثل لابیاپلاستی، شما را به مقصودتان برساند. بنابراین انتخاب بهترین روش، با مشورت و معاینه‌ی متخصص زنان امکان‌پذیر است.

تزریق ژل به واژن در مطب دکتر نفیسه مویدنیا
تزریق ژل به واژن در مطب دکتر نفیسه مویدنیا

عوارض

تزریق ژل به واژن با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و پس از آن معمولا دردی احساس نمی‌کنید و به مُسکن نیازی نیست؛ اما شاید کمی تورم و درد داشته باشید که به زودی برطرف خواهد شد. انجام تزریق حداکثر 20 دقیقه طول می‌کشد و می‌توانید بلافاصله پس از آن به خانه برگردید.

بهتر است بین 5 تا 7 روز پس از تزریق ژل به واژن، رابطه جنسی نداشته باشید تا ژل بتواند به خوبی در بافت واژن قرار بگیرد و احتمال عفونت کاهش یابد.

می‌توانید نگرانی‌های خود را درباره عوارض تزریق ژل به واژن با دکتر نفیسه مویدنیا، متخصص زنان در رشت، در میان بگذارید تا از جزئیات بیشتری آگاه شوید.

چرا باید بهترین متخصص زنان را انتخاب کنید؟

تزریق ژل به واژن نیازمند دانش تخصصی در زمینه‌ی ساختار اندام تناسلی و بیماری‌های آن است . به همین دلیل، اگر این کار توسط فردی غیرمتخصص انجام شود، ممکن است عوارضی ناخواسته را در بدن شما ایجاد کند.

همچنین شاید فرد دچار بیماری دیگری باشد که فقط هنگام معاینه مشخص می‌شود و مسلما تشخیص چنین بیماری‌هایی فقط در توان یک متخصص زنان است. مثلا در مواردی اندک، بیماری لیکن اسکلروز (Lichen Sclerosus) دیده می‌شود و حتما باید درمانی جداگانه برای آن انجام شود.

به همین دلایل، توصیه می‌کنیم که به سراغ بهترین متخصص زنان و زیبایی واژن بروید تا در کنار اطمینان خاطر از انجام تزریق، از مشاوره‌های تخصصی برای زیبایی و جوانسازی ناحیه تناسلی هم بی‌نصیب نمانید. دکتر نفیسه مویدنیا، متخصص و جراح زیبایی واژن در رشت، از خبره‌ترین پزشکان در این زمینه است و جراحی‌های پرشماری را به سرانجام رسانده است. اگر تمایل دارید با دکتر مویدنیا مشورت کنید، می‌توانید به صورت آنلاین هم نوبت بگیرید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *