دکتر نفیسه مویدنیا
سفید کردن واژن

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن، عبارتی که این روز ها بسیار در فضای وب جستجو می شود. این فراوانی از آن جهت است که بانوان بسیاری توانسته اند با انجام آن به نتیجه دلخواه دست یابند.

قطعا شما خواننده این نوشتار نیز پس از جستوجوی بسیار به اینجا رسیده اید. می خواهید بدانید مکانیزم این روش به چه صورت است؟ آیا روشی خانگی است؟ و یا تکنولوژی نوینی در پس آن پنهان شده است؟

این نکته که بانوان بر اثر مواردی نظیر افزایش سن، زایمان و روابط جنسی تیرگی واژن را مشاهده می کنند باعث شده پس از مدتی به این فکر افتند که چطور می توان شادابی و سفیدی این ناحیه را بازگرداند.

ما در این نوشتار بر آن شدیم که به علت گسترش این روش با اطلاع رسانی مفید، بانوان را در انتخاب بهترین روش و موثرترین روش یاری کنیم. با ما همراه باشید:

سفید کردن واژن

علت تیره شدن واژن چیست؟

شاید قبل از ارائه راه های درمانی بهتر باشد عوامل ایجاد کننده تیرگی ناحیه تناسلی را بدانید تا بتوانید با پیشگیری های لازم از برزو مجدد آن جلوگیری کنید.
تیرگی این ناحیه می تواند بانوان را از ایجاد رابطه ای لذت بخش محروم کند. این افراد به دلیل کاهش اعتماد به نفس در روابط زناشویی با مشکل مواجه می شوند.

عواملی که موجب تیرگی واژن می شود به شرح زیر است:

افزایش سن

ابتلا به بیماری هایی نظیر کوشینگ و آکرومگالی

ابتلا به اختلالات پوستی

افزایش تولید ملانین

مسائل ژنتیکی

اختلالات هورمونی

ابتلا به کم کاری و پرکاری تیروئید

ابتلا به عفونت

کمبود ویتامین

افزایش وزن

ابتلا به تنبلی تخمدان

اصلاح موهای ناحیه تناسلی با وسایل نامرغوب

استفاده از برخی صابون و دارو ها

استفاده از لباس های جذب

برطرف کردن تیرگی واژن با روش های خانگی امکان پذیر است؟

این پرسش اغلب بانوانی است که می خواهند تنها با روش هایی که هیچ گونه تحقیق علمی منوط به نتیجه دهی آن ها وجود ندارد به نتیجه مطلوب رسند.
تا صفحه های مجازی را باز می کنید هزاران روش خانگی را مشاهده می کنید که برای سفید کردن واژن و دیگر نواحی بدن مثل زیر بغل و یا زانو و آرنج پیشنهاد می شود .

به نظر شما اگر این روش ها پاسخگوی نیاز آن ها بود دیگر احتیاجی به ابداع روش های نوین در حیطه پزشکی داشتیم؟
پاسخ روشن است. این روش ها تنها راه کارهایی هستند که شما را برای مدتی سرگرم کرده و در عین حال از راه های درمانی موثر تر دور می کنند.

بانوانی که از این روش ها استفاده کرده اند، دریافته اند که روش های خانگی به علت پاسخدهی طولانی مدت و چه بسا عدم پاسخ دهی گزینه مناسبی برای درمان تیرگی واژن نخواهند بود.

روش های نوین سفید کردن واژن

زمانی که فرد برای درمان تیرگی واژن به متخصص زنان مراجعه می کند، وی با بررسی میزان تیرگی واژن و معاینات مربوط به احتمال ابتلا به عفونت بهترین روش سفید کردن واژن را پیشنهاد خواهد داد. در ادامه چند روش متداول در این حیطه را بررسی خواهیم کرد:

کربوکسی تراپی

این روش با تسریع روند خون رسانی و ایجاد ترمیم توسط کلاژن سازی خود پوست موجب تغییر رنگ واژن خواهد شد. البته از این روش در کنار دیگر روش های سفید کردن واژن استفاده می شود.

میکرونیدلینگ

شاید قبل از این نوشتار تصور شما بر این بود که میکرونیدلینگ را تنها برای ایجاد جوانسازی پوست صورت استفاده می کنند، اما باید بگوییم که در حال حاضر می توان از این روش در جهت سفید کردن واژن نیز بهره برد.
این دستگاه با ایجاد سوراخ بسیار کوچک بر سطح پوست فرایند کلاژن سازی و نرمی پوست را موجب شده و در نهایت سفید شدن واژن را در پی خواهد داشت.

مزوتراپی

مزوتراپی نیز در کنار استفاده از دو روش ابتدایی که بیان شد مورد استفاده قرار می گیرد و شاید به تنهایی نتیجه اثر بخشی را ایجاد نخواهد کرد.
این روش با تزریق مواد مغذی پوست موجب جوانسازی ناحیه تناسلی می شود.

مزوتراپی

در حال حاضر چند روش برای ایجاد سفیدی واژن وجود دارد:

کربوکسی تراپی

میکرونیدلینگ

مزوتراپی

استفاده از هر یک از این روش ها یا تمام روش ها در روشن کردن تیرگی واژن دارد، اما انتخاب آن بستگی به نوع پوست و میزان تیرگی ناحیه تناسلی خواهد داشت.
نکته ای که در استفاده از این روش ها وجود دارد، این است که نتیجه دهی مطلوب تنها در طی فرایند درمان مشخص خواهد شد، آنچه این روش ها را موثر می کند نحوه استفاده صحیح از آن ها است است.
بنابراین این روش ها تحت نظر متخصص زنان می تواند بانوان را به نتیجه مطلوب نظرشان نزدیک کند.
در حال حاضر تمام روش ها بیشترین استفاده و کاربرد را بین زیبا جویان‌ دارد.

سفید کردن واژن تا چه اندازه نتیجه بخش است؟

آنچه تا به امروز درباره تاثیر این روش گزارش شده است، نتیجه دهی 70 درصدی است.

تعداد جلسات لازم برای سفید کردن واژن چقدر است؟

تعداد جلسات برای سفید کردن واژن بستگی به میزان تیرگی پوست این ناحیه دارد. بنابراین افراد می توانند تنها در یک جلسه به نتیجه دلخواه دست یابند.

شما نمی توانید از این روش استفاده کنید!

گرچه این روش در حالت عادی محدودیتی برای افراد ندارد، اما بانوانی که مبتلا به بیماری های سیستمیک و یا موضعی هستند نمی توانند از این روش استفاده کنند. همچنین بانوانی که از قرص هایی نظیر راکوتان استفاده می کنند و یا بیماری پوستی خاصی دارند نیز از انجام این روش منع می شوند.

نتیجه نهایی

سفید کردن واژن با روش های متنوع اغلب ایجاد مشکل نخواهد کرد. اما اگر متخصص زنان دارای مهارت و تجربه کافی در این زمینه نباشد ممکن است برای فرد عوارضی را ایجاد کند. بنابراین اولین گام برای بهره مندی از این روش، باید انتخاب بهترین متخصص زنان باشد.

 

اگر شما هم‌نیاز به سفید کردن واژن دارید میتوانید از تخصص دکتر نفیسه مویدنیا جراح و متخصص زنان و زیبایی استفاده کنید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تلفن مطب ۰۱۳۳۲۱۳۵۹۳۳ تماس بگیرید.

تعرفه خدمات

  • درمان چشم50000 تومان
  • تست ورزش50000 تومان
  • درمان چشم20000 تومان
  • ایمپلنت دندان50000 تومان
  • خدمات20000 تومان
  • ایمپلنت دندان50000 تومان