علت عقب افتادن‌ پریود-علل تاخیر پریود


اگر پریودتان به تاخیر بیافتد اولین فکری که به ذهن شما می‌رسد این است؛ آیا من باردار هستم؟ اما عقب افتادن یک دوره پریود همیشه به معنای بارداری نیست. در ادامه با مواردی که ممکن است موجب تاخیر در پریود شما ‌شود آشنا خواهید شد.

هر خانمی که دچار تاخیر در پریود می‌شود فکر می‌کند باردار است و می‌خواهد تست خون انجام دهد اما من تستی برای خودتان معرفی می‌کنم.

هر تاخیری در پریود به معنای بارداری نیست.
اگر منتظر بارداری هستید، دانستن این موضوع می‌تواند کمی ناامیدکننده باشد.
پیش از اینکه به داروخانه بروید تا یک تست بارداری بخرید، بیایید با دیگر دلایل تاخیر در پریود آشنا شوید. این عوامل و شرایط خارجی دلایلی مشترک برای تاخیر در یک دوره قاعدگی است.

علت عقب افتادن‌ پریود-علل تاخیر پریود

۱. قرص‌های ضدبارداری اولین عامل تاخیر در پریود

ممکن است فکر کنید قرص ضدبارداری موجب منظم شدن پریود شما می‌شود اما زنانی که از قرص‌های ضدبارداری استفاده می‌کنند، پریود را در یک دوره معمول ۲۸ روزه تجربه نمی‌کنند.
چون این داروهای ضدبارداری زمان بین دوره‌ها را به تاخیر می‌اندازند.
هنگامی‌که شما قرص‌های فعال!! را بیش از ۲۱ روز مصرف می‌کنید، بافت رحم شما ثابت باقی می‌ماند. وقتی قرص‌های غیرفعال را شروع می‌کنید، سطح هورمون‌ها کاهش می‌یابد و پریود می‌شوید.
اما این پریود همانند عادت ماهیانه زنانی که از قرص‌های ضدبارداری استفاده نمی‌کنند، نیست. چون این پریود توسط دارو و نه فرآیندهای طبیعی ایجاد می‌شود. از این رو احتمالا شما یک خونریزی معمولی را تجربه نمی‌کنید.
سایر انواع روش‌های ضدبارداری مانند دستگاه‌های داخل رحمی (IUD) یا آمپول‌های ضدبارداری (Depo-Provera) می‌توانند موجب بی‌نظمی و یا تاخیر در دوره‌های قاعدگی شوند.

هیچ روش پیشگیری از بارداری صد در صد موثر نیست. بنابراین، اگر شما چند روز پس از پایان مصرف قرص‌های فعال پریود نشدید، باید تست بارداری انجام دهید.

۲. سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

در طی یک دوره پریود به طور معمول، هر تخمدان تقریبا ۵ فولیکول ایجاد می‌کند، این فولیکول‌ها برای تبدیل شدن به فولیکول غالب که به عنوان تخمک بالغ تخمک‌گذاری آزاد می‌شود، با همدیگر رقابت می‌کنند.
زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک اغلب دارای فولیکول‌های اضافی هستند که باعث می‌شود این روند طولانی‌تر از معمول باشد. اگر تخمکی آزاد نشود پریودی هم اتفاق نمی‌افتد.
از دیگر علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک مانند افزایش وزن و افزایش سطح تستوسترون همانند هورمون اندروژن است که می‌تواند باعث رشد موهای ضخیم بر روی صورت و سینه‌ها شود.
اما حتی بدون این علائم نیز نمی‌توانید منکر سندرم تخمدان پلی کیستیک شوید.

زنانی هستند که دارای اضافه وزن و موهای زائد نیستند، اما پریودهایشان نامنظم است و سونوگرافی نشان می‌دهد که دارای فولیکول‌های بیش از انداره‌ هستند.

۳. استرس

اینکه استرس تا چه حدی بر سیکل قاعدگی تاثیرگذار است، در افراد مختلف متفاوت است، زیرا تاثیر استرس بر بدن زنان متفاوت است.
استرس از نظر روانی می‌تواند بر دوره قاعدگی تاثیرگذار باشد، چون آنچه که به عنوان عامل استرس‌زا در نظر گرفته می‌شود در هر زنی متفاوت است.
سفر یا سرکار داشتن با یک موقعیت کاری دشوار ممکن است قاعدگی را در یک شخص تا یک هفته به تاخیر بیاندازد یا حتی سبب پریود زودتر از موعد شود، اما بر دیگری تاثیری نداشته باشد.
استرس می‌تواند با هیپوتالاموس تداخل ایجاد کند و اثرات جانبی به همراه داشته باشد.
اضطراب احساسی بر ناحیه‌ای از مغز که کنترل غده هیپوفیز را انجام می‌دهد تاثیر می‌گذارد، و غده هیپوفیز هورمون‌ها را تنظیم و تخمدان‌ها را تحریک می‌کند.

۴. نوسان وزن

کاهش وزن زیاد بیش از افزایش وزن موجب تاخیر در قاعدگی می‌شود، اگرچه افزایش وزن بدن وقتی با سایر شرایط مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک مرتبط باشد، می‌تواند اثرات مشابهی داشته باشد.
شاخص توده بدنی (BMI) کمتر از ۲۰ یک حالت گرسنگی در مغز ایجاد می‌کند. به همین دلیل است که برخی از ورزشکاران لاغر پریود نمی‌شوند. کمبود وزن ممکن است محیطی ضد باروری ایجاد کند.

کاهش وزن شدید و بی‌اشتهایی می‌تواند تولید هورمون‌های هیپوتالاموس، هورمون تحریک کننده فولیکول (FSH) و هورمون لوتئینیزه کننده (LH) که تنظیم تخمدان‌ها را به عهده دارند، متوقف کند.
بیماران مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک ممکن است نسبت به وزن خود حساس باشند.
تنها ۱۰ درصد کاهش وزن می‌تواند موجب منظم شدن دوره پریود و ۱۰ درصد اضافه وزن می‌تواند باعث تاخیر در قاعدگی شود.

۵. یائسگی

دکتر ویاس مطرح می‌کند:
میانگین سن یائسگی زنان آمریکایی، ۵۱ سال است اما بسیاری از زنان از اواخر دهه ۴۰ زندگی پریودهای نامنظمی را تجربه می‌کنند. و به جای ۲۸ روز استاندارد بین دوره‌های قاعدگی ممکن است قاعدگی آن‌ها ۳۶ یا ۴۸ روزه باشد.

اگر سن شما کمتر از ۴۵ سال است و پریود شما کاملا متوقف شده است، ممکن است در مراحل اولیه یائسگی باشید یا نارسایی زودرس تخمدان را تجربه می‌کنید.

۶. غده هیپوفیز

اگرچه این مورد نادر است، گاهی اوقات بیماری پرولاکتینوما، سبب می‌شود غده هیپوفیز مقدار بیش از حد پرولاکتین ترشح ‌کند، این هورمون که پیام تولید شیر مادر را می‌فرستد، یکی از دلایل تاخیر در پریوداست.

زنانی که سردرد، تاری دید و ترشح از سینه در زمان‌هایی غیر شیردهی را تجربه می‌کنند و همچنین در دوره‌هایی پریود نمی‌شوند، بهتر است برای بررسی این موضوع به پزشک مراجعه کنند.

۷. دیابت و بیماری تیروئید

عواملی مانند بیماری دیابت و تیروئید نیز می‌توانند موجب تاخیر و بی‌نظمی در سیکل پریود شوند. بسیاری از زنان به دلایل مختلفی ممکن است تخمک‌گذاری نداشته باشند و بی‌نظمی در عادت ماهیانه را تجربه کنند.

بسته به تاریخچه پزشکی هر زنی، ممکن است به آزمایش‌های بیشتری برای تعیین علت بی‌نظمی در قاعدگی نیاز باشد.
در نهایت، مهم است به این موضوع توجه داشته باشید که خونریزی واژینال بعد از یک دوره تاخیر ممکن است همانند خونریزی‌های ماهیانه پیشین نباشد.

اگر خونریزی شدید و درد پس از یک دوره پریود نشدن یا مثبت بودن آزمایش حاملگی را تجربه کردید بهتر است برای چکاب به پزشک مراجعه کند.
خونریزی‌ همیشه لزوما نشانه عادت ماهیانه نیست، مخصوصا در موقعیتی که مشکلی وجود دارد.

علت عقب افتادن‌ پریود-علل تاخیر پریود

عقب افتادن پریود تا چند روز می‌تواند طبیعی باشد؟

حد نرمال یک دوره پریود معمولا ۲۸ روز می‌باشد، اما باید توجه داشت در افرادی که پریودشان هفت روزه است، ممکن است فاصله بین پریودها به ۳۵ روز نیز برسد.

می‌توان گفت به صورت معمول سه الی چهار روز تغییر در زمان پریود طبیعی است. اما در صورتی که بیش از این زمان نرمال با عقب افتادن پریود رو به رو بودید، نمی‌تواند دلیل بارداری باشد و بهتر است با پزشک مشورت کنید.

چند روز بعد از عقب افتادن پریود بارداری مشخص می‌شود؟

یکی از سوالات رایج زنان در این زمینه این است که چند روز بعد از عقب افتادن پریود از بیبی چک استفاده کنیم تا جواب بدهد؟
لازم است بدانید به محض لانه گزینی، بدن زنان شروع به تولید هورمون HCG یا هورمون حاملگی می‌کند که عقب افتادن پریود نیز نتیجه همین فرایند است. با انجام آزمایش بارداری ممکن است میزان این هورمون در بدن شما کمتر یا بیشتر نشان داده شود.

اما به طور کلی صحت بیبی چک بعد از تغییر یا به تاخیر افتادن پریود را می‌توان به شکل زیر بیان کرد:

میزان صحت یک روز بعد از پریود ۱۰۰ درصد
میزان صحت روز پریود ۹۶ درصد
میزان صحت یک روز قبل از پریود ۹۳ درصد
هر چقدر بیشتر از روز پریود طبیعی خود که در انتظارش هستید، فاصله داشته باشید، درصد اطمینان بیبی چک کمتر خواهد شد؛ برای مثال شش روز قبل از پریود احتمال صحت نتیجه بیبی چک، تنها حدود ۲۵ درصد است.
به همین دلیل توصیه می‌شود، حداقل یک روز بعد از پریود طبیعی خود که منتظرش بودید از بیبی چک استفاده کنید.

منفی بودن بیبی چک با وجود عقب افتادن پریود

همان طور که در طول بحث بیان شد، به تاخیر افتادن پریود می‌تواند دلایلی به جز پریود نیز داشته باشد. اما در بسیاری از موارد نیز مشاهده شده که با وجود باردار بودن، بیبی چک منفی جواب داده است.
علاوه بر اینکه چه روزی از بیبی چک استفاده می‌شود، عوامل دیگری نیز می‌توانند موجب منفی شدن جواب بیبی چک شود. با شناخت این عوامل می‌توانید نسبت به نتیجه اطمینان بیشتری داشته باشد.

 

اگر شما هم‌ مشکل تاخیر در پریود دارید، میتوانید از تخصص دکتر نفیسه مویدنیا جراح و متخصص زنان و زیبایی استفاده کنید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تلفن مطب ۰۱۳۳۲۱۳۵۹۳۳ تماس بگیرید.

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
banner 2

خانم دکتر نفیسه مویدنیا متخصص زنان و زایمان در رشت می باشند و دارای بورد تخصصی هستند. ایشان دوره هفت ساله پزشکی عمومی خود را در دانشگاه دولتی علوم پزشکی تبریز به اتمام رساندند. پس از قبولی در مقطع تخصص، دوران تخصصی رشته جراحی زنان و زایمان و نازایی و زیبایی را در دانشگاه دولتی علوم پزشکی تبریز به اتمام رساندند و در نهایت موفق به اخذ بورد تخصصی رشته زنان، زایمان، نازایی و زیبایی شدند.

185 دیدگاه ها
 • سلام من دوماهی هست یبوست دارم و تو این ماه نفخ هم داشتم و پریود نشدم
  این موضوع رو با چن نفری در ارتباط گذاشتم و اونا در جوابم گفتن ک بارداری در حالی ک من باکره‌ام:/
  میشه راهنماییم کنید و مشکلمو بگید؟!!!

  • میتونه احتمال بارداری باشه اگه رابطه بدون محافظت داشتی ربطی ب باکرگی نداره

   • سلام چند روز از تاریخ پریودیم گذشته و دوبار تست بی بی چک انجام دادم و هر دو بار منفی و ماه قبل هم با چند روز تاخیر پریود شدم

   • سلام من متاهل هستم دوروزه ک پریودیم ب تعویق افتاده و هنوز نشدم و اصلا سابقه نداشتم ک دیرترپریودشم زودتر همیشه میشم ولی دیرتر نه حتی تست هم گزاشتم منفی بود باید چکارکنم خیلی استرس دارم آیا نیاز به آزمایش خون هست یا خیر ممنون میشم کامل توضیح دهید و راهنمایی کنید

    • اتفاقا در باکرگی هم باردار میشی ، مثلا رابطه معذرت میخوام بدون دخول مثل لا پ.ا.یی یا هرچیزی ک حتی اگه یه قطره منی بریزه اونجا احتمال بارداری هست
     ایشون گفتن رابطه بدون محافظت و کاملا درست میگن

   • سلام من بخاطر عفونت رفتم پیش دکتر چنتا دارو داد اونارو انداختم بعد الان ۲۳هنوز پریود نشدم الان نمیدونم از قرصه یا باردار

  • سلام وقتتون به خیر.
   من اکثرن پریودن منظم بوده اما در ۲الی ۳ماه اخیر پریودم جلو می افتاد ،در حال حاضرم پریودم ۲هفته عقب افتاده .
   میشه راهنمایی کنید،چه آزمایشی باید بدم تا مشخص بشه مشکل خاصی نیست یا اگر هست تشخیص انجام شه

   • سلام من خانم ۴۵ ساله الان مدت ده روزه پیبودم عقب افتاده دورزه کمرم درد میکنه سینه راستم تیر میکشه بعضی وقت ترشح آبکی دارم در ضمن من مجردم

   • من الان یک هفته هست که پریودیم عقب افتاده دلیلش چی میتونه باشه لطفا راهنمایی کنین

 • باسلام من۳۲سال سن دارم چند سال تحت درمان هستم عادت من منظم اما اولین بار بعد ۴۵روزعادت شدم دلیلش چیه با مشورت چند پزشک عمل لاپارسکوپی انجام باید بدی ایا این عمل انجام بدم راهنمایی کنین ممنونم

  • سلام من 43 سالمه، 23اذرپریودشدم ازاون موقع تاحالا پریودنشدم میشه بگین علتش چی میتونه باشه تواین دوسال اخیرهم پریودهام نامنظم شده بودیکی دوبارهم طول پریودهام زیادشده طوری که داروخوردم قطع شدالان خیلی نگرانم

   • یائسگی زودرس هست که باید پیش دکتر زنان برید یه سری آزمایشهای هورمونی رو انجام بدید اگر یائسه باشید مشخصه در غیر این صورت باید دارو استفاده کنید تا دوباره قاعدگی شما منظم بشه

  • سلام من کرونا گرفتم و اینکه پریودیمم عقب افتاده و حامله نیستم همسرم جلو گیری میکنه علت اینکه هنوز نشدم چیه….

  • سلام من همیشه پریودام منظم بوده و هر ۲۸ روز یک بار پریود میشم ولی الان دوماه شده که پریودن عقب میگفته و دیرتر از حالت عادی پریود میشم و ۱۹ سالمه
   بنظرتون چیز عادیه ایه یا به پزشک مراجعه کنم؟
   اخه یک بارم ازمایش گرفتم تیروئیدم لب مرز بوده و توی دو سال اخیر کاهش وزن زیادی داشتم به طور خود به خودی

 • سلام من احمدی هستم ۱۰ روز قبل باید پریود میشدم ک نشدم امروز با بی بی چک تست زدم که منفی بوده. علل دور پریود شدنم چی میتونه باشه مشکل تیروئید کم کار هم دارم
  با تشکر

  • استرس زیادی دارم وسه،روز از،زمان پریودم گذشته،ولی کمر درد زیادی دارم،نمیدونم چرا پریودم نمیشه

  • سلام عزیزم به احتمال زیاد عفونت واژن داری منم همچنین مشکلی برام پیش اومد رفتم دکتر گفت عفونت واژن داری

  • سلام‌من‌روز‌تخمک‌گذاریم‌اقدام‌داشتم‌والان‌چهار‌روز‌از‌پریودم‌خبری‌نیست‌یعنی‌باردارم‌پریود‌منظم‌است‌و۳۰و۳۱‌روزه‌هم‌هستم‌وتیروئید‌کم‌کار‌هم‌هستم‌ومتخصص‌هم‌دارم‌والان‌منظم‌است‌تیروئیدم‌دکتر‌گفت‌می‌توانی‌باردار‌شوی‌۸‌ماه‌است‌که‌اقدامم‌

  • منم پریودم منظم بودحالا۳روزعقبم انداختم. دلم دردمیگیره حالت تهوع سرگیچه ولی چندروزپیش تست زدم منفی بودترشح هم دارم?سوزش ادرارم هم گرفتم

  • سلام من 12 سالمه باید هشت روز پیش پریود میشدم اما نشدم و مجرد هم هستم نمی‌دونم چرا پریود نشدم میشه راهنمایی کنی ؟

 • سلام من نامزد هستم دوماهه فولیک اسید مصرف میکنم یه فردا هس از زمان پریدم گذشته علتش چیه؟

 • سلام .من دوماه قرص ضد بارداری استفاده کردم .ماه سوم هیچ قرضی استفاده نکردم والان دوهفته هست از وقتم گذشته و تست هم دادم حامله نیستم آیا قرض های ضد داری باعث شده ک پر بودن به تاخیر بیوفته؟

   • سلام خسته نباشید من پریود ام منظم بود یک هفته بعد تاخیر تست بارداری کردم مثبت بود الان ک دو هفته گذشته و فک میکردم باردارم خون ریزی دارم نمیدونم ک پریود شدم یا باردارم و خون ریزی دارم؟

 • سلام وقت بخیر بنده ۳۹ سال دارم و ۱۵ روز اززمان پریود من گذشته و هنوز پریود نشده ام آزمایشات هورمونی داده ام و بی‌بی چک هم استفاده کردم ولی موردی نبود و باردار نیستم باید چکار کنم؟

  • من قرص تمشک استفاده میکنم‌چن روز از پریودیم گذشته.قبل این گ استفاده کنم خیلی منزم بودم.یعنی بخاره قرصه

 • سلام وقت بخیر دکتر
  من شش ماهه که اقدام به بارداری کردم ولی من ارضا نمیشم فقط همسرم ارضا میشه و اینکه تو این شش ماه پریودیم هر ماه عقب تر میفته الان دقیق ۴۰ روز شد ک پریود نشدم یعنی ممکنه باردار باشم ؟

  • من عاشق اونایی هستن که بجای اینکه بیان اینجا سوال کنن نمیرن یه بی بی چک بخرن
   یارو ۴۰ روزه پریود نمیشه میگه خانم دکتر امکانش هست باردار باشم خب برو بی بی چک بخر دکتر از کجا بفهمه مجازی تو حامله ای یا نه

 • سلام قت بخیر
  دکتر من الان شش ماهه که اقدام به بارداری کردم ولی خودم ارضا نمیشم فقط همسرم ارضا میشه و اینکه من تو این شش ماه هر ماه پریودیم عقب تر میفته و الان ۴۰ روزه که مریود نشدن یعنی ممکن هست که باردار باشم؟

 • سلام خانم دکتر من۲۲سالمه وازدواج کردم ویه دختر۱ساله دارم وهمیشه برا نزدیکی ازکاندوم استفاده کردم امازیاددچارعفونت زنانه وادرارمیشم ودارومیخورم و۱۵هرماه بایدعادت بشم وبعضی وقتاعقب جلومیشه ماه پیش۱۰شدم واین ماه هنوزنشدم ودل دردوکمردرد دارم وسینه هام باد داره ممکنه برای عفونتی ک داشتم ودارو مصرف میکردم باشه که عقب افتاده؟

 • من تا هرماه ب طور مرتب پریود میشدم ولی این ماه به مدت هشت روز تاخیر افتاده سری های قبل هم تاخیردا‌شتم ولی در حد یه روز. تست بی‌بی چک هم دادم منفی بود میشه کمک کنین.

 • سلام من کیست داشتم وبرای یه دوره قرص ال دی خوردم یکماه پریودی منظم بود ولی اینبار ۵روز عقب افتاد واقدام ب بارداری کردم وخیلی زیرشکم درد داشتم دوروز اول علتش چیه ۲۵سالمه

 • سلام خانم دکتر…من برج دو زایمان طبیعی داشتم …از شیر خودمم میدم ب بچم…دوبار پریود شدم بعد زایمانم ..اما الان دو ماه هست ک نشدم…عایا مال بارداری هست ؟؟؟؟؟

  • سلام عزیزم منم بعدزایمانم یه بارپریودشدم…ولی تا ده ماه نشدم بعدش شدم…خیلیهاهم توشیردهی پریودنمیشن…

  • تادوماه بعدزایمان پریودی. بعدش ب مدت 4ماه یابیشتر پریود نمیشی. ی تست بده خیالت راحت بشه بازم

 • منتنبلی تخمدان دارم ۴ماهه میرم دکتر دارو مینویسه مخورم پریدم منضم دکتر گفت سه ماه نیا ببینیم بدون دارو بدنت چه واکنشی نشون میده الاناولین ماه که دارو نخوردم دوباره پریدم ۸روز عقب افتاده دیگه نامید شدم داروها نیز روی من تاثیر نداره

 • استفاده از قرص های اورژانسیم داخل دوره عقب افتادگی پرویددی آیا باعث عقب تر افتادن میشود؟؟؟؟

 • باسلام خانم دکتر خسته نباشید من ۲ ماه پریود نشدم دوبار هم ازمایش دادم باردار نبودم الان چرا پریود نمیشم خیلی هم ضعیف و لاغر هستم

  • سلام ،احتمال داره در زمینه تنبلی تخمدان یا مشکلات هورمونی باشه ،باید سونوگرافی و آزمايش مربوط به هورمون‌های زنانه انجام بدین

 • سلام،من۴۳ سال دارم،الان حدود ۱۰ سال میشه که قبل از قاعدگی ۵ روز لکه بینی دارم بعد پروئد میشم،سر وقت یاحتی جلو هم می اندازم،ولی این ماه نه لکه بینی داشتم نه پروئید شدم،تست بی بی چک هم دادم منفی بود،میخواستم از شما راهنمایی بگیرم

  • با سلام ،برای تشخیص یا رد بارداری حتما تست بارداری به صورت ازمایش خون بدین ،در صورتومنفی بودن تنبلی تخمدان یا اختلالات هورمونی مطرح هست

  • سلام من الان ۲۶روز عادت نشدم میشه راهنمایی کنید ی بار تست دادم منفی بود

   • سلام خانم دکتر من 11 پریود نشدم رفتم آزمایش دادم منفی بود برج12 شدم 8 اون ماه بعدش الان برج یکم تا الان هنوز نشدم چندماهی اینجوری شدم درد شکم کمر زیاد دارم

 • سلام خانم دکتر من دختر مجرد هستم 34سالمه8روز از پریودیم گذشته خیلی نگرانم لطفا کمکم کنید خیلی ممنونم

  • سلام من یه هفتس پریودیم عقب افتاده مجردم و رابطیم نداشم ولی بییی چک استفاده کردم مثبت شد میشه کمک کنین

 • سلام خانم دکتر، خسته نباشید، من 20سال دارم چرخه قاعدگی 28روزه منظمی داشتم اما الان دوماه هست ک دیرتر پریود میشم، ازمایش بارداری هم دادم ولی منفی بود قرصی هم مصرف نمیکنم، فقط یه مدت هست ک غذا کمتر میخورم ورزش میکنم درحد 2الی3 کیلو وزن کم کردم ایا علت ک عقب افتادن چرخه قاعدگی رژیم غذایی و کاهش وزن هست؟

 • من الان ۳ ساله پریود میشم اما هنوز پریودم منظم نیس الان ۲۰ روزه عقب انداختم میشه راهنمابیم کنین خانوم دکتر

  • در ۲ الی ۳ سال اول پریود ها ممکنه نامنظم باشند،برای بررسی بیشتر لازم هست از جهت تستهای تیروئید و همینطور هورمونی بررسی بشید و یه سونوگرافی هم برای تکمیل تشخیص لازم هست.

   • سلام الان من ی ۳ ماه پریود نشدم تستم دادم منفی از داروخانه خرید میتونید من راهنمایی کنید ممنونم

 • سلام من دختر ۱۹ ساله هستم
  نزدیک دو ماه پریود نمیشم
  تو روز های که باید پریود میشدم ی چیزی شبیه قهوه ای رنگ سوخته داشتم که حتی نوار بهداشتی مصرف کردم ولی هنوز پریود نشدم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام ،احتمال مشکلات هورمونی و تبلی تخمدان برای شما مطرح هست ،بهتره برای سونوگرافی و آزمايش هورمونی به پزشک مراجعه کنید.

   • سلام خسته نباشی من چهار ماه زایمان کردم تا حالا پریود نشدم احتمال بارداری مجدد هست

 • سلام من الان ۵ روز از دوره پریودیم‌ میگذره و پریود نشدم.
  بعد از چند سال ببست روز مداوم روزی ۴۵ دقیقه ورزش کردم
  میشه بخاطر این باشه؟تست بارداری هم بعد از ۴ روز دادم منفی بود .یکم استرسم‌ دارم
  ۲ماه قبل هم قرص اورژانسی خوردم
  که خیلی خونریزیم‌ کم بود بیشتر لکه بینی کدر بود

 • سلام من دو ساله ازدواج کردم چهار ماه اول قرص الدی خوردم والان یک ساله قرص مصرف نکردم وهمیشه دو ماه عقب میندازم لطف راهنمایی کنید

 • سلام خانم دکتر من 40 سال دارم. وپریودم همیشه سر وقت بوده ولی الان یک سال است که پریودم عقب میافتد مثلا 40 روز 35 روز میشه راهنمایی کنید ممنون

 • سلام
  خانم دکتر دو روز تاخیر شده تو پریود شدنم
  خیلی میترسم باردار باشم
  دوتا بچه دارم دیگه نمیخام
  بی بی چک گرفتم میگن صبح اول وقت تست کنم
  نتیجه اش درست تره
  آیا درسته ؟

 • سلام خانم دکتر من قدیم تنبلی تخمدان داشتم ولی الان چندسالیه خوب شدم یعنی نهایت دوسه روز عقبب میندازم ولی بیشتر هماهنگ این ماه پشت سر هم اقدام به بارداری کردیم و الان قرار بوده ۲۳م همین ماه پریود بشم و نشدم و اینکه خیلی بی حالم و یوقتای ضعف جسمانی میگیرم و درد پریودیم خیلی میگیرم زود قطع میشه.آیا احتمال داره باردار باشم؟

 • سلام
  من 16 آبان باید پریود میشدم نشد بی بی چک زدم منفی بود
  قبل از موعدم پماد کلوتریمازول برا عفونت استفاده کردم ممکنه این پماد پریودمو عقب انداخته بشه اقدامم

 • سلام من نه از دارو جلوگیری مصرف میکردم نه جلوگیری میکردم دخترم هفت سالشه الان یک و ماه نیم پریود نمیشم تست بار داریم دادم منفی بود نمیدونم چرا پریود نمیشم

 • سلماسی و سه سالمه من نه از دارو جلوگیری مصرف میکردم نه جلوگیری میکردم دخترم هفت سالشه الان یک و ماه نیم پریود نمیشم تست بارداری دادم منفی بود نمیدونم چرا پریود نمیشم

 • سلام خانم دکتر من دختر هستم و الان حدود 12 13 روز هست که پریودم عقب افتاده و این موضوع شدیدا نگرانم کرده علت این اتفاق چی میتونه باشه

 • سلام من ۱۹سالم ۵الی ۶روزی هست که پروییدی عقب افتاده از رازیانه و زعفران هم استفاده کردم ولی نتیجه ای نداده و لازم بگم که ۳هفته پیش رابطه داشتم با همسرم ولی هیچ علائم بارداری ندارم

 • سلام من چهل سال دارم نزدیک به یک سال پریود م نامنظم شده دو ماه سه ماه پریود نمیشم وقتی میشم خیلی کم هست میخواستم راهنمایم کنید

 • سلام خانم دکتر من ۴۰ سالمه پریودم عقب افتاده هیچ قرسیم مصرف نمیکنم کم کاری تیرویید هم دارم همیشه منظم بوده خیلی ناراحتم میترسم بار دار باشم چه کار کنم

 • سلام خانم دکتر.من 23روزه پریودنمیشم تست زدم منفی بود هنوز نامزددارم راهنماییم کنید چیکارکنم

 • سلام‌من۱۴‌سالمه‌کلا‌یکبار‌‌پریود‌شدماول‌ابان‌الان‌۴اذر‌عنوز‌نشدم‌یک‌ماه‌و۴روز‌پریود‌نشدم‌‌نگرانم‌مشکل‌خاصی‌ازدواجم‌نکردم

 • سلام، من دختر ۲۳ ساله هستم، همیشه تایم پریودم منظم بود اما این ماه ۱۰ روزه ک از اون تایم مشخص گذشته و هتوز پریود نشدم میشه لطفا راهنماییم کنین

  • سلام خانم دکتر خسته نباشید
   من 43 سالمه ازدواج نکردم باکره ام 69 روز از روزی که پریود شدم میگذره قرصهای ضد تشنج استفاده میکنم قبلا هم اینجوری شدم درمان کردم خوب شدم ولی دوباره این اتفاق برام افتاده نمیدونم چیکار کنم

  • عزیزم ده روزاشکال نداره نگران نباش،بین۲۸تا۳۵روزنگران کننده نیس ببعدش اگ بازم نشدی برودکتر

 • سلام
  من خانم ۲۶ ساله هستم معمولا هر۲۳ پریود میشدم ولی ماه گذشته نشدم تاالان که ۶ هستش،بیبی چک هم دادم ولی منفی هستش خانم دکتر میشه راهنمایی کنین من دارم درمان ناباروری اصفهان انجام میدم و منتظرم پریود شم تابرم اصفهان
  ممنون میشم کمکم کنید

 • من 10ماه است که ازدواج کردم اما هنوز باردار نشدم پریود هم میشم وگاهی هم عقب میفتم

  • سلام من ده ماهه که ازدواج کردم هنوز باردار نشدم و سه چهار ماه میشه پریودیم عقب افتاده میشه لطفاً جواب سوالمو بدین ??

 • سلام من ۲ ماه به طور منظم پروئید شدم ولی الان ۱ ماهه که نشدم چکار کنم خانم دکتر

 • سلام
  من 20 سالمه و نامزد دارم هنوز باکره ام
  تقریبا ده روزی هست که پریودیم عقب افتاده
  آیا با وجود این که باکره ام فقط با تماس امکان داره باردار باشم؟

 • سلام من الان ۲۶روز عادت نشدم میشه راهنمایی کنید ی بار تست دادم منفی بود

 • سلام من 24 سالمه و 4 ماهه که زایمان کردم از 2ماه بعد از زایمانم هم پریود میشدم ولی این ماه یه هفته عقب انداختم مشکل کم کاری تیروئید هم دارم ولی از بعد از زایمان دارو مصرف نمیکنم علت عقب انداختنم چی میتونه باشه

 • ۲۳ ساله و نامزد دارم دوبار نزدیکی داشتم دفعه اول بعد نیم ساعت ۴ عدد قرص اورژانسی ۷۵ خوردم و دو هفته بعد پریود شدم و دفعه دوم جلوگیری طبیعی داشتیم بعد دو یا سه هفته احساس درد در لگن و پاها و کمر و دل داشتم و دچار ترشحات سبزرنگ و سفید شدم رفتم دکتر و قرص آزیترومایسین و مترونیدازول و فلوکونازول و افلوکساسین و پماد کلیندامایسین ۵ درصد داد استفاده کردم اما برطرف نشد و ۵۳ روز از اخرین روز پریودی من گذشته اما هنوز پریود نشدم بیبی چک زدم منفی بود امپول پروژسترون دو عدد زدم اما بعد ده روز فقط دوتا لخته کوچیک و نازک امد اما پریودی پیش نیامد رفتم سونوگرافی دادم ساک جنین مشاهده نشد و قبلا یک کیست تخمدان ۳۲ میلی داشتم سمت راست اون هم مشاهده نشد و در برگه نوشته تعداد دو فولیکول ۱۴ و ۱۵ mm در تخمدان سمت راست و تعداد فولیکول های متعدد در تخمدان چپ 10 mm مشاهده شد و مختصر مایع آزاد در کاویته رحم و کلدوساک دیده شد(PID?)
  لطفا بفرمایید مشکل من چیست و باید چیکار کنم؟

 • سلام من 32سال سن دارم دوماهه پریود نشدم وباردارم نیستم .سنو دادم گفتن تخم دان سمت چپم ضعیفه باید چیکارکنم.

 • سلام وقتتون بخیر
  من ۱۸ سالمه و دوماه پریود نشدمه
  ولی خوب از نظر روانی و اظطراب تحت فشارم بخاطر کنکور
  حتما باید ب دکتر مراجعه کنم؟

 • با سلام خدمت دکتر عزیز،من سه سال است که دستگاه ای یو دی دارم و خیلی وقتا پریودام نامنظمه،الان نزدیک یک ماهه که عقب انداختم و تست بیبی چکم هم منفیه،اما بازم استرس بارداری دارم میخواستم ببینم دلیل عقب افتادن پریودم چیه و چی مصرف کنم که زودتر عادت بشم.با تشکر

  • سلام من ۳۰ سالم هست قرص جلوگیری میخوردم الان نزدیک ۵۰روز یا بیشتر پریود نشدم میشه راهنمایی کنید بی‌بی چک هم زدم ولی حامله نیستم.

 • سلام . سی و سه سالمه ، دختر 13 ساله و پسر 5 ساله دارم . بعد از زایمان پسرم که سزارین بود به مرور لگن درد گرفتم و پریودم بشدت مختل شد
  هر از گاهی ، هر پونزده روز پریود میشم و هر از گاهی سه چهار ماه پریود نمیشم .
  ممنون میشم راهنمایی بفرمائید .

 • سلام وقت بخیر من چند وقت هست ک پریودم عقب افتاده استرس اینو دارم ک باردار باشم

 • سلام من 28سالمه دوسری هست که من پریودیم تا 9روز عقب میفته بعد پریود میشه دلیلش چیه توراخدانگرانم کسی میدونه بهم بگه؟ قبلا اینجور نبودم پریودیم یکی دو روز جلو میفتاد ولی الان دو سری هست ک عقب میفته راهنماییم کنید ممنون میشم

 • سلام من مجرد هستم ۲۰سالمه الان دقیقا یک ماهو ۶روزه ک ازپریودیم گذشته دلیلش چی میتونه باش؟؟

 • سلام من ۱۸سالمه عادتم نامنظم هس یک سری ۱۰عقب میندازم یک سری سر وقت میشم الان ۱۲روزه عقب انداختم چکار کنم

 • سلام من باکره هستم الان ۶ روزه پریودم عقب افتاده دلیلش چی میتونه باشه

 • سلام خانم دکتر من ۱۹ سالمه و ی دو ناهی میشه اقدام کردم برای بارداری اما هنوز نشدم ودر طول این دو ماه پیریودی ۴ الی ۵ روز عقب میزنه علتش ممنون میشم ؟؟

 • سلام من ۱۹سالمه خیلی هم لاغر هستم حدود ۴۵ کیلو بعد دو ماه اقدام ب بارداری کردم اما نا موفق بود و در طول این ماه پریودیم ۴الی۵ روز عقب میزنه علتش چیه ممنون میشم

 • بنده مجردهستم دفه اول تقریبا۱هفته ازوقتم ردشدوپریودنشدموبعدشم سفرپیش اومدبرام حدس زدم ک ممکنه دیریازودپریودبشم بمدت۵الی۶روزقرص ال دی صرفاجهت پریودنشدن استفاده کردموقطع کردم الان ماه دوم وقته پریودیم شده و۷و۸روزداره میگذره پریودنشدم بجزبارداری چه دلیلی میتونه داشته باشه؟

 • سلام من خانم ۳۹ ساله هستم دوران عادت ماهیانه من هر ۲۶ تا ۲۸ روز هستش
  تیروئد کم کار هم دارم
  الان نزدیکه ۱۵ روزه پریودم عقب افتاده
  از بیبی چک هم دوبار استفاده کردم اما منفی بود
  ممکنه باردار باشم

 • سلام من الان خانوم دو ماه از زمان پریودش گذشته تست حاملگی هم دادیم منفی بود بنظر شما علتش چی میتونه باشه

 • سلام من ۱۷ سالمه و مجردم اولین بارم نیست ک قائدگیم عقب افتاده و خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید مرسی

 • من هفت روزه پریود میشم و الان دو یا سه روز از پریودیم عقب افتاده است هم دادم منفی بود ولی هنوز پریود نشدم اعلائمشو خیلی دارم کمر درد دل درد پا درد ولی خوب هنوز خبری نیست

 • سلام خانم دکتر من 43 سالمه 11 ساله لوله هام بستم هر ماه 3روز تر از وقتش پریود میشدم ولیاین ماه 14 روز عقب افتاده تست زدم منفی بوددمنوش زعفران استفاده کردم ولی پریود نشدم لطفا راهنمایم کنید

 • سلام‌من‌روز‌تخمک‌گذاریم‌اقدام‌داشتم‌والان‌چهار‌روز‌از‌پریودم‌خبری‌نیست‌یعنی‌باردارم‌پریود‌منظم‌است‌و۳۰و۳۱‌روزه‌هم‌هستم‌وتیروئید‌کم‌کار‌هم‌هستم‌ومتخصص‌هم‌دارم‌والان‌منظم‌است‌تیروئیدم‌دکتر‌گفت‌می‌توانی‌باردار‌شوی‌۸‌ماه‌است‌که‌اقدامم‌

 • سوگل سلام من ازدواج نکرده بودم پریودم سه ماه طول کشید ازدواج کردم ۵ساله الان پریودم هشت ماه هست نمیشه کمکم کنید ۲۳سالمه کمکم پریودم دیرترشد الان نمیشه حواهش میکنم کمکم کنید سه چهار بار رفتم دکتر

 • سلام خانم دکتر من هشت ماه هست پریود نمیشم کمک کنید ۲۳سال دارم پنج ساله ازدواج کردم

 • سلام‌وقت بخیر.من قبلا قرص اورژانسی استفاده کردم ماه اولش پریود شدم ولی الان دوماه ک عقب انداختم تست بیبی چک انجام دادم منفی بود.خپاستم بدونم بیمارشدم باردارشدم یاعقب افتادن پریودم طبیعی هستش

 • سلام خسته نباشید من ۱۹ سالمه والان سه ماه پرویود نشدم میشه راهنماییم کنید

 • ببخشید من ۱۸سالمه و ازدواج نکردم
  من تا الان همه ی پریودام منظم بوده ولی این ماه ۱۵روزه عقب انداختم،دلیلش چیه؟البته استریو خیلی زیاد دارم

 • سلام خانم دکتر من دوتا بچه دارم وبیست وهفت سالمه من بچه دومم راکه به دنیا اوردم پراستارها تو بیمارستان خیلی منو معاینه کردند وشکممو زخمی کردند الان سه سال که بدنم درد میکنه حتی نمی زارم شهرمم زیاد نزدیکی کند وبعد سه ماهه از پریودم گذشته تست هم گرفتم هیچی نشد وشکمم خیلی درد میکند تو شکمم چیزی هست که امده پایین خیلی عظییتم میدهد رفتم دکتر دارو داده اما عسر نمیکند خواهش میکنم اگر درمان این پریود را میدنی درمان اش رابنویس به این سایت بفرستید لطف کن خانم دکتر ممنوع میشوم اگر جوابم را لطف کنی پول ندارم برم دکتر اسم من مهناز

 • سلام خانم دکتر الان 10روز که موقع پریودیم میگذره 3روز قبل هم ببیی چک انجام دادم منفی بود علت این‌عقب افتادن پریودی از چیه ..؟بعضی وقتا هم قرص سیپر هپتادین استفاده می‌کنم…. لطفاً راهنمایی کنید

 • سلام من ۱۷سالمه و متاهلم
  هرماه پریودیم ۹الی ۱٠روز تاخیر میوفته
  تست میزنم باردار نیستم و میخوام باردار بشم
  ولی بعد از اون پریود میشم
  میشه راهنماییم کنید
  ممنون میشم

 • سلام من ۴۳ سالمه روز هفتم پریودم دستگاه آئودی خود را که تاریخش تمام شده بود برداشتم الان ۲ ماهه پریود نشدم آزمایش خون منفی بود آمپول برجستون ۲تا زدم بازم نشدم چه کار کنم

 • سلام ۱۷ سالمه و مجرد هستم،دوره قاعدگیم هشت،نه روزه است
  از ماه پیش چهار روز عقب افتاد و این ماه حدود سه روز از زمانی که باید پریود میشدم گذشته ولی پریود نشدم
  میخواستم ببینم مشکل از چیه؟

 • سلام من ۲۱ سالمه و دختر هستم و با کسی هم رابطه نداشتم و الان ۳۵ روزه پریودیم عقب افتاده داروهای گیاهی هرچی بوده خوردم ولی اثر نداشته چی کار کنم مامانم خیلی نگرانه

 • سلام من دختری ۲۱ساله هستم هر ماه پریودیم عقب می افته نامزد هم هستم از اینکه بگم باردار نیستم چون مطمئنم دلیلش چیه الان نزدیک ۱۱ماه هست ک هر ماه عقب می افته این ماه دیگه به چن تا هفته کشیده . ترشح زیاد دارم بوی بد هم دارم خارش هم دارم سوزشم دارم دل درد هم میگیرم اما پریود نمیشم میشه راهنمایی کنید

  • سلام دکتر من تازه عروسی کردم و ماه اول سر موقعه عادت شدم ولی این برج امروز ۲۳ هست من هنوز عادت نشدم تست هم دادم منفی بوده علت چیست خانم دکتر؟؟

 • سلام من دختری ۲۱ساله هستم هر ماه پریودیم عقب می افته نامزد هم هستم از اینکه بگم باردار نیستم چون مطمئنم و اینکه برای اطمینان بیشتر از بی بی چک هم چن بار استفاده کردم و منفی بوده دلیلش چیه الان نزدیک ۱۱ماه هست ک هر ماه عقب می افته این ماه دیگه به چن تا هفته کشیده . ترشح زیاد دارم بوی بد هم دارم خارش هم دارم سوزشم دارم دل درد هم میگیرم اما پریود نمیشم میشه راهنمایی کنید

 • با سلام من ۲۳ سالمه .۱۵ روز از پریودم عقب افتاده خیلی میترسم‌باردار باشم .بعد رابطه ۳ ساعت بعد قرص ضد بارداری خوردم .فردا انروز هم دوباره خوردم .ازمایش خون دادم منفی اومد بازم ترس دارم .پریودم نشدم.راهنماییم کنید

 • سلام من ۱۷سالمه والان سه ساله ازدواج کردم و یک دختر یازده ماهه دارم بعد از زایمان از قرص سیپروترون کامپاند برای ضد بارداری استفاده میکنم این دوره هم استفاده کردم و قرصم تموم شد ولی هنوز پریود نشدم پنج روز گذشته در ضمن از قرص میترونیدازول هم استفاده میکنم علت تاخیر افتادنش چیه؟

 • سلام
  خسته نباشید دخترم ۱۳سالشه یک نیم پریود شد الان دو ماه که نشده به نظر اون پریود کامل تمام شده یا یه مشکل دیگه داره دخترم درضمن ازدواج هم نکرده

 • سلام وقتتون بخیر

  من 19سالمه و یک سال و نیمه ازدواج کردم الان یه مدت که پریودی هام تا منظمه
  ولی این ماه اصلا پریود نشدم چند روزی هم از وقتم میگذره
  بی بی چک هم دادم ولی منفی بود
  تو رو خدا راهنمایی کنید

 • سلام 42سال سن دارم.2ماهه پریودیم با تاخیر 10روز اتفاق میافته.کم خونی شدیددارم ذخیره آهنم 2هستش.دکترزنان رفتم آزمایش هم دادم ولی سونوی واژینال روهنوزانجام ندادم.علتش چیمیتونه باشه؟4سال پیش کیست تخمدان هم داشتم ک با قرص حل شد.من حوصله دکتررفتن ندارم لطفاراهنماییم کنید

 • سلام من الان ۲ روزه که پریودیم عقب افتاده و از بیبی چک هم استفاده کردم ولی منفی شد

 • سلام ،من ۱۷سالمه و مجردم ولی رابطه جنسی داشتم الانم ۳ هفتس پریود نمیشم امکانش هست باردار باشم؟میشه راهنماییم کنید :)))))?

 • منم باکره ام ولی رابطه داشتیم نه درحدی ک دخول وارد بشه فقط درحد لاپایی بود ولی الان پریودم چن روز عقب افتاده دلیلش چیه خانم دکتر از چن نفر پرسیدم میگن حامله ای
  امکانش هست؟؟؟

 • سلام خوبین، من دختر ۱۳ساله هستم و اصلا اصلا با کسی رابطه نداشتم الان۱۱روزه پریود نشدم نمیدونم چرا میترسم حامله باشم اصلا هم با کسی رابطه نداشتم با کره هستم ولی یه چن مدتی خود ارضایی میمردم الان ترک کردم میشه جواب بدین استرس من برطرف بشه

 • سلام من ده ماهه که ازدواج کردم هنوز باردار نشدم و سه چهار ماه میشه پریودیم عقب افتاده میشه لطفاً جواب سوالمو بدین ??

 • سلام من 22سالمه و چند سال اقدام ب بارداری کردم ولی این ماه الان ۱۸روز ک پریودم عقب افتاده سابقه نداشته این جوری باشم شیش سال عروسی کردم و برای بارداری دکتر میرفتم دو ماه پیش آی یو آی ناموفق داشتم این ماه بدون هیچ قرص و دارویی این‌جوری شدم .ممنون میشم راهنمایی کنید .

 • با سلام
  دکتر من 17 سالمه و ازدواج کرده ام. من پریودیم همیشه منظم بود و نهایتا 2 یا 3 روز عقب و جلو مینداختم. این ماه 6 روز عقب زدم. آیا من باردارم یا مشکلی چیزی در رابطه با قاعدگی دارم؟

 • سلام 17 سالمه متاهلم بد دو ماه پشت سرهم ت موقه های پریودیم از قرص ال دی استفاده کردم الان 5 روز از وقتم گذشته چیکار کنم؟
  امکانش هس بخاطر مصرف اون قرصا عقب افتادگی داشته باشه؟

 • سلام من ۵ روز پشت هم نزدیکی داشتم ۳ ورق قرص اورژانسی خوردم الان ۳ روز از پریودم گذشته و علائم پریود رو دارم اما چرا نمیشم ؟ لطفا راهنمایی کنید ممنونم

 • سلام من الان ۸ روز از پریودیم گذشت اما حچ علائمی ندارم که بگم میخام پریود بشم چند روز بگیره بی‌بی چک بزنم ممنونم اگر راهنمای کنید

 • سلام من باید ۱۷فروردین پریود میشدم ولی نشدم اقدام به بارداری داشتم ولی بی بی چک و آزمایش هم انجام دادم جواب منفی بوده سونو هم انجام دادم تخمک و تخمدان همه خوب بوده وضعیتش، مشکل چیه؟چرا عقب انداختم

 • سلام وعرض ادب وقت بخیر18سالم ودرحال حاضر مجرد هستم
  سوالی دارم تقریبا نزدیک به 3 ماه میشود که پریود نشدم و آخرین دفعه ای که پریود بودم پریودیم با فاصله 3ماه اتفاق افتادو علت این اتفاق چیست آیا جای نگرانی وجود دارد؟ممنون

 • سلام دقت بخیر من ۱۴ سالمه و مجردم و هیچ گونه رابطه ای هم نداشتم الان ۳ ماهه پریودم عقب افتاده و من خیلی نگرانم علتش چیه طبیعی هست یا نه و اینکه همش نا منظم پریود میشم لطفا راهنمایی کنید

 • من ۲۰ سال اذدواج کردم باردارنشدم پریودهام قبلن جلو میانداختم الان سه ماه است عقب میندازم علتیش چیست ممنون میشم راهنمایم کنید

 • سلام ۱۳ سالمه پریود شدم ۲ماهه ب طور منظم شدم
  الان ۲۱ روز از وقتم گذشته
  چرا؟

 • سلا مم دختری 19 ساله هستم پریودیم تازه داشت منظم میشد ینی 5ماه مرتب حتی ساعت میزد ولی الان دو ماهه پریود نشدم واسترسم دارم به خاطر کنکور ….. چکار کنم؟

 • سلام من دوماه پریود نشدم سونوگرافی دادم اما گفتن مشکلی نداری سنم 45سال خیلی مترسک میشه کمکم کنید

 • سلام من ۱۸ سالمه ازدواج هم کردم برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده میکنم یک ماه طی ۳۵ روز گذشته پریود میشم ولی ماه بعدش ۸ تا ۱۰ روز عقب میوفته پریودم دلیلش چیه بنظر شما و ایکنه ۲۱ ،۱ پریود شدم دیگه نشدم عقب افتاده

 • سلام من ۱۶ سالمه
  حدود یه هفته پیش قرار بود پریود شم و ب محض اینکه شلی دستو پامو دیدم قرص خوردم ک پریود نشم ..ازین قرصایی ک نمیزاره پریود بشی …روز اول یکی روز دوم ۲ تا روز سومم ۲ تا علت اینکه دوتاش کردم این بود ک بدنم گو میگرفت و دستو پام شل میشد حس میکردم داره بهم فشار میاره و الان پریود میشم ولی وقتی دیگ نخوردم هنوز پریود نشدم علتش چیه

 • سلام خسته نباشید من۲۹سالمه کیست درموئید داشتم که برج ۱۱ سال ۱۳۹۹ عمل کردم بعداز عملم چند ماهی پریودیم منظم بود یعدش چتد ماه هر سری جلو مینداختم الان چند ماهی هست که اقدام به بارداری کردم ولی هر سری۵ روز عقب میندازم دلیل چیه راهنمایی کنین لطفا ممنون

 • سلام وقتتون بخیر من یک ماه از پریدیم عقب افتاده جلوگیری هم توسط همسرم انجام میدیم ۱۵روز بعد از عقب افتادن هم تست انجام دادم منفی بود
  دلیلش چیه؟

 • سلام وقت بخیر الان دو سه روز از وقت پریود من میگذره ولی من از آی یو دی برای جلو گیری استفاده میکنم وحدود ۹ سال است که با داشتن دستگاه همیشه پریودی منظم داشتم آیا امکان این هست که باردار شده باشم

 • سلام خدمت دکتر عزیز من دختری هستم نزده ساله نامزدم ماه قبل بعد از پاک شدن از پریود با نامزدم سکس داشته البته از مقعد الان چند روزه میگذره خبری از پریود نیس میترسم حامله باشم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم.

 • سلام من ۱۰ روز هست که پروییدم عقب افتاده و هنگام رابطه مراقبه داشتیم و دخول صورت نگرفته و همچنین استرس زیادی دارم میشه راهنمایی کنید منو؟؟

 • سلام من ٣هفته پیش باید پریود میشدم ولی تا الان خبری نیست چیکارکنم

   • سلام منم 18ذسالمه و متهلم میخواستم ببینم بعد از 13 روز پریود بودن چرا الان بعد ‌از 27 روز هنوز پریود نشم و درد کمر و گاهی هم زیره شکمم درد داره دلیل این که پریود نمیشم چیه احتمال باردار بودن هست و نا گفته نمونه که اون 13 روز به دلیل استرس زیاد داشتم فک میکنم اون جوری طول کشید

 • سلام منم ۳۹ سالمه و۱۰ روز هست پریودم به تاخیر افتاده ببیبی چک هم استفاده کردم منفی بوده همیشه پریودم منظم بوده

 • سلام من همیشه پریودیم منظم بوده هیچ میشکلی نداشتم الان ۳روزه پریودیم عقب افتاده کمرم و بدنم خیلی درد می‌کنه نمی‌دونم چیکار کنم رابطه جنسی هم خیلی حواسمون بوده که باردار نشم

 • سلام من یه مدت هم قرص های کلسیم و تقویتی میخوردم تو این مدت خیلی استرس داشتم الان یه هفته هست پریودیم عقب افتاده تست بارداری هم دادم منفی بود و خیلی کمر درد و دل درد دارم ولی هنوز پریود نشدم:(

 • سلام احمدی هستم من بعد از آمپول کرونا دیگه 4ماهی یک بار پرید میشم 21سالم هست متاهل ولی باردارنیستم عفونت واژن داشتم ولی خوب شدم کمردرد ودل در شدید دارم عادت نمیشم دکتر رفتم قرص کلومیفن وچندتا آمپول استفاده کردم ولی مشکلم حل نشده چیکارکنم؟؟؟؟

 • سلام من دختری ۱۶ساله هستم م پریودم همیشه منظم بوده این ماه ۵ روز از پریودم گذشته میشه راهنمایی کنید خیلی نگرانم مجردم

 • سلام من ۱۹ سالمه متاهلم ویه پسر بچه ۲ساله دارم وماه قبل ۱۵ شده بودم والان هم هفت روزه از عادتم میگذره چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید

 • سلام من 18 سالمه یه دوره 13 روزه پریود بودم الان که 27 رو ز از پریودیم میگذره هنوز پریود نشدم در حالی که باید میشدم چون درد دارم علاعمشو دارم کمر درد و دل دردش کم تره اما هست میشه بگید میتونه دلیلش چی باشه

 • سلام وقت بخیر
  من ۱۹ سالمه و دوماه ازدواج کردم ماه اول به صورت منظم
  پریود شدم ولی الان چند وقت که پریود نشدم . دل درد و کمر درد دارم یکم باید ۶/۲۵پریود میشدم ولی نشدم هنوز
  بعدش من جلوگیری طبیعی دارم و اصلا اسپرم داخل واژن ریخته نشده !
  الان احتمال اینکه پریود بشم هست ؟
  یا احتمال بارداری وجود داره؟
  استرس هم یکم دارم

 • سلام من ۲۰سالمه الان ۲۰روز عقب انداختم جلوگیری هم نمیکنم فکر کردم باردارم ولی هم تست زدم هم ازمایش رفتم منفی بود ولی هنوزم پریود نشدم
  چهار ماهه که جلوگیری نمیکنم قبل از این چهار ماه منظم پرویود میشدم اما از وقتی جلوگیری نکردم پریودی هام جلو افتاده بود یعنی زودتر از تاریخی که باید پریود میشدم،شدم
  الانم از وقتی عروسی کردم الان اولین باریه که ۲۰روز عقب انداختم تست و ازمایشم هم منفی باید چیکار کنم توروخدا راهنماییم کنید
  ممنون?

 • سلام من ۲۰سالمه و متاهلم و‌همیشه قاعدگیم منظم بوده اما از وقتی ازدواج کردم یه بار لکه بینی داشتم و بعداز یک‌ماه پریود شدم الانم ۱۳روز هست پریود نشدم.رابطه محافظت شده ای داشتم چیکارکنم یعنی حامله ام؟؟

 • سلام من ۱۵شهریور پریود شدم تا الآن که ۴ آبان است پریود نشدم بی‌بی چک زدم منفی بود لطفاً راهنمایی کنید ممنون

 • سلام من پریود منظمی دارم ۴ساله اقدام به بارداری میکنم اسپرم شوهرم کمی ضعیفه این ماه هم اقدام به بارداری کرده بودم تا الان سابقه تاخیر ۱۲روزه نداشتم الان ۱۲روزه که پریودم عقب افتاده ولی امروز بیبی چک منفی اومد دلیلش چی می‌تونه باشه هیچ دارویی هم مصرف نمیکنم

 • سلام . من دخترم ۱۴ساله هست و عدالت ماهیانه منظمی داست ولی دو ماهه با تاخیره بیشتر از ۱۰ روز مواجه هست . میتونین راهنمایی کنین ؟ وبه هیچ وجه راضی نمیشه ببرم دکتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *