لابیاپلاستی برای شکل ظاهری مطلوب تر یا از بین بردن ناراحتی ، مانند شکل مناسب دادن به لب های داخلی واژن که از لبه های بیرونی واژن بیرون زده اند ، لب های شما را تغییر شکل می دهد. مراقبت های بعد از لابیاپلاستی که خانم دکتر نفیسه مویدنیا بهترین جراح زیبایی زنان رشت به مراجعه کنندگان خود توصیه میکنند :

دستورالعمل های بعد از جراحی لابیاپلاستی :

شما 4 ساعت بعد از جراحی در کلینیک می مانید. مراقبت های بعد از عمل شامل تجویز دارو (ضد درد و در صورت لزوم آنتی بیوتیک و داروی ضد ترومبوآمبولی) و همچنین بررسی منظم وضعیت بیمار است .

۱) رژیم و استراحت:  بلافاصله بعد از عمل ، استراحت مهم است. موقعیت ایده آل به پشت است ، نه نشستن مستقیم روی ناحیه تحت درمان ، تا حد ممکن از عوارض بعد از عمل کاسته شود. از پیاده روی زیاد ، نشستن به مدت طولانی و انجام فعالیت های غیرضروری خودداری کنید. اگر این روزها بلافاصله بعد از عمل دستورات پزشک را رعایت کنید ، سریعتر و راحت تر بهبود خواهید یافت. جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی در منطقه ضروری است.

۲) مراقبت از برش: بعد از هر بار مراجعه به سرویس بهداشتی ، یا حداقل پنج بار در روز باید محل را به آرامی شست. به مدت 10 روز بر روی خطوط بخیه باسی تراسین یا یک پماد موضعی سه گانه آنتی بیوتیک قرار دهید. یک قطعه گاز را بین لابیا قرار دهید. لباس زیر پنبه ای بپوشید و از پوشیدن زیر لباس سفت یا تحریک کننده به مدت6 هفته خودداری کنید. 2روز بعد از عمل می توانید دوش بگیرید – لابیاهای خود را خشک کنید ، مالش ندهید. به مدت دو هفته شنا نکنید.

۳) عادات نامطلوب: سیگار کشیدن و مواد اعتیاد آور به طور کلی پیری را تسریع کرده و روند بهبودی را کند می کنند. باید از آنها اجتناب شود

۴) واکنش های احتمالی پس از عمل: در بعضی موارد ممکن است درجه حرارت شما برای دو تا سه روز کمی افزایش یابد. مسکن می تواند به راحتی ناراحتی مربوط به هر درد احتمالی در ناحیه تحت درمان را تسکین دهد.

۵) عوارض احتمالی: خونریزی بعد از عمل ، یا خونریزی ناشی از عدم مراقبت کافی پس از عمل در خانه

چه موقع به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید ؟

اگر تورم و قرمزی پس از چند روز ادامه یابد.
در صورت افزایش قرمزی در طول برش.
درد شدید یا زیاد دارید با دارو تسکین نمی یابید.
در صورت بروز عوارض جانبی در داروها. مانند ، بثورات ، حالت تهوع ، سردرد ، استفراغ.
در صورت تخلیه زرد یا مایل به سبز از برش ها یا مشاهده بوی بد.
اگر از برش ها خونریزی دارید که با فشار نور کنترل آن دشوار است.
احساس یا حرکت کم دارید.
دچار خون دماغ یا علائم غیرمعمول هستید .

تورم و خارش معمولاً چه مدت طول می کشد؟

دو مورد رایجی که ممکن است در اوایل دوره بهبودی تجربه کنید تورم و خارش است. به طور کلی ، تورم پس از جراحی در 2-3 روز به اوج خود می رسد و سپس در هفته های بعدی به تدریج فروکش می کند. خارش بعد از لابیاپلاستی در هفته اول معمول است در حالی که همه چیز در حال بهبود است. هنگام ادامه خارش دیدن جراح مهم است ، زیرا این می تواند نشانه ای از مخمر یا عفونت باکتریایی باشد ، یا خارش می تواند یک واکنش آلرژیک به یک دارو باشد. بعد از یک هفته تورم ، درد اولیه پس از جراحی و خارش باید به طرز چشمگیری فروکش کند.

 تسریع روند بهبودی

به طور کلی ، بهتر است فعالیت را در اوایل زمان پس از جراحی به حداقل برسانید. تورم را می توان با کمپرس سرد کنترل کرد .

 

لابیاپلاستی _ جراحی زیبایی واژن
  جراحی زیبایی واژن

اسکار بعد از لابیاپلاستی چگونه است؟

در طی عمل لابیاپلاستی ، جراحان پلاستیک اغلب از بخیه های محلول در این مکان استفاده می کنند که به طور معمول 3-4 هفته از بین می روند. غالباً جای زخم به خوبی با بافت لبهای مینور مخلوط می شود ، که به طور طبیعی چین و چروک های متعددی دارد. ممکن است آنقدر خوب پنهان باشد که ممکن است متخصص زنان حتی متوجه آن نشود. بعد از حل شدن بخیه ها ، بافت اسکار قبل از نرم شدن بعد از چند ماه سفت می شود.

چه زمانی می توانم بعد از جراحی به سبک زندگی فعال خود برگردم؟

معمولاً زنان 2-4 هفته پس از جراحی به شیوه زندگی فعال و تناسب اندام خود باز می گردند. ممکن است 6-8 هفته طول بکشد تا جای زخم به اندازه کافی قوی شود تا بتوانید به رابطه جنسی برگردید ، اما ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.حداقل برای مدت شش هفته باید از فعالیت جنسی خودداری شود. به مدت چهار تا شش هفته از ورزش (عدم دویدن ، دوچرخه سواری ، فشار و  رابطه جنسی) خودداری کنید .

 

اگر شما هم تمایل به لابیاپلاستی دارید ،میتوانید از تخصص و مهارت خانم دکتر نفیسه مویدنیا  جراح و متخصص زنان و زایمان رشت و بهترین دکتر لابیاپلاستی رشت در این زمینه بهره مند شوید .
جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره ۰۱۳۳۲۱۳۵۹۳۳ تماس حاصل فرمائید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *