کیت تخمک گذاری

کیت تخمک گذاری

کیت تخمک گذاری: اقدام شما برای بارداری ممکن است کمی طولانی تر از آنچه فکر می کنید به نظر می رسد و شاید هنوز به نتیجه نرسیده باشید. یکی از راه های افزایش شانس بارداری و بچه دار شدن شما، نزدیکی در روز های تخمک گذاری می باشد. این دوران چگونه بارورترین روز خود را برای استفاده از نوارهای کیت تخمک گذاری انتخاب کنیم؟ این سوالی است که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد. اما می خواهیم اول در مورد سیکل تخمک گذاری در بدن مان آشنا شویم. در ادامه مقاله کیت تخمک گذاری سایت زیبایی زنان دکتر نفیسه مویدنیا متخصص زنان و زایمان می پردازیم به آشنایی با اصول تخمک گذاری، کیت تخمک گذاری چیست؟ و سوالات متداول آن

 آشنایی با اصول تخمک گذاری در بدن:

خانم ها به صورت میانگین، هرماهه، چند روز پس از پایان دوره قاعدگی شان، یک تخمک بالغ از یکی از تخمدان هایشان آزاد می شود. تخمک های آماده برای باروری، تنها 12 تا 24 ساعت آماده بارور شدن هستند. پس در این زمان، حداکثر احتمال برای باروری و داشتن رابطه جنسی برای داشتن کودک است.

تخمک گذاری معمولاً در زمان های وسط دوره قاعدگی وجود دارد. اما سیکل های قاعدگی هرخانم با خانم دیگر متفاوت است و این هیچ اشکالی ندارد. حتی ممکن است برای خود شما، تخمک گذاری تان در این ماه با ماه بعدی متفاوت باشد و این چیز عجیب یا غیرعادی ای نیست.

روش های متفاوتی وجود دارد تا شما بهترین زمان تخمک گذاری تان را برای داشتن فرزند بیابید. اما یکی از ساده ترین، کم خطرترین و کم دردترین راه ها، استفاده از کیت های تخمک گذاری است. در اینجا نگاهی داریم به نحوه کارکرد آنها، نحوه استفاده از آنها و اینکه آیا مناسب شما هستند یا خیر؟

 

کیت تخمک گذاری چیست؟

آزمایش کیت های تخمک گذاری، از جمله آزمایش هایی است که توسط خانم ها استفاده می شود. این آزمایش به تعیین زمان سیکل قاعدگی در زمان بارداری بسیار کمک می کند. به راحتی هرچه تمام تر شما می توانید این آزمایش را در منزل خودتان و تنها با ادرار خود انجام دهید.

نحوه کار این کیت به این صورت است که نوار موجود در این کیت، افزایش هورمون لوتئین ساز (LH) در ادرار را تشخیص می دهد. در واقع افزایش این هورمون ، نشان می دهد که بدن شما مقدار بیشتری تخمک را آزاد می کند. این زمان، زمانی است که بدن شما احتمال بیشتری برای بارداری خواهد داشت.

آزمایش ادرار یا LH ، همان آزمایش کیت های کنترل باروری یا babycheck نیست. این کیت از یک دستگاه دیجیتالی دستی و چند چوب آزمایش تشکیل شده است. در واقع این دستگاه، تخمک گذاری را از طریق آزمایش سطح LH در ادرار بدن شما پیش بینی می کند.

 

قبل از شروع آزمون کیت های تخمک گذاری چند مورد را در نظر بگیرید:

بسته کیت های تخمک گذاری معمولاً پنج الی هفت چوب آزمایش دارند. این امکان وجود دارد که شما برای تشخیص بهترین زمان برای افزایش هورمون LH در بدن تان، به چندین روز آزمایش نیاز داشته باشید.

این که چه زمانی آزمایش را شروع کنید به طول دوره قاعدگی شما بستگی دارد. اگر چرخه طبیعی شما 28 روز است ( یعنی هر 28 روز دچار قاعدگی می شوید) باید آزمایش کیت را از روز 11 شروع قاعدگی تان آغاز کنید. ( روز 11 شروع قاعدگی یعنی 11 روز از روز اول قاعدگی تان گذشته باشد. مطمئناً تا این تاریخ، قاعدگی شما پایان یافته است).

اگر چرخه طبیعی شما 28 روز نیست، در مورد زمان آزمایش می توانید از ارائه دهنده خدمات بهداشتی یا پزشک شخصی تان پرس و جو کنید. در واقع آزمایش به این صورت است که سعی می شود آزمایش 3 تا 5 روز قبل از تاریخ تخمک گذاری مورد انتظار، انجام شود.

 

آزمون کیت تخمک گذاری را چگونه انجام دهیم؟

آزمایش به این طریق است که شما باید روی چوب آزمایش ادرار کنید، یا چوب را درون ادرارتان قرار دهید. ما روش دوم را به شما پیشنهاد می کنیم چون از اطمینان بیشتری برخوردار است. بهتر است که برای شروع آزمایش ادرارتان را در یک لیوان یکبار مصرف استریل جمع کنید. در صورتی که هورمون های شما افزایش یافته باشد و زمان تخمک گذاری رسیده باشد، میله آزمایش به رنگ خاصی در می آید یا با علامت مثبت آن را نشان می دهد.

نتیجه مثبت در کیت های تخمک گذاری چگونه اتفاق می افتد؟

وجود نتیجه مثبت در آزمایش شما، یعنی اینکه شما باید در طی 24 تا 36 ساعت آینده تخمک گذاری کنید. البته این جمله در مورد تمامی خانم ها صادق نیست. پس بهتر است برای اطلاعات بیشتر حتماً، جزوه ای که در بسته کیت موجود است را به دقت مطالعه کنید تا از نحوه عملکرد آن مطلع شوید.

بعد از پایان دوره قاعدگی، موج افزایش تخمک گذاری در بدن روز به روز افزایش می یابد. ما به شما روز 11 ام بعد از قاعدگی را برای شروع استفاده از کیت پیشنهاد کردیم. اما توجه کنید که اگر یک روز آزمایش را از دست بدهید، ممکن است بهترین روز برای تخمک گذاری را از دست بدهید. همچنین اگر چرخه قاعدگی نامنظمی داشته باشید هم، امکان دارد نتوانید یک موج را تشخیص دهید.

 

بیشترین زمان تخمک گذاری در خانم ها چه زمانی هست؟

معمولاً بین روزهای 11 تا 14 ام پس از شروع قاعدگی، بیشترین احتمال برای آزادسازی تخمک های بیشتر می باشد. پس آزمایش های خود را در این روزها انجام دهید.

همچنین اگر سیکل قاعدگی تان نامنظم است، این کیت ها می تواند به شما کمک کند تا روز مناسب را بیابید.

 

 

خط قرمزهای آزمایش کیت تخمک گذاری را بهتر بشناسیم

ابتدا باید این را بدانید که نوشیدن مقدار زیادی آب می تواند PH ادرار شما را کاهش دهد. پس به هیچ وجه قبل از شروع آزمایش مقدار زیادی آب ننوشید.

همچنین داروهایی که می توانند سطح LH بدن را کاهش دهند، داروهایی هستند که شامل موارد زیر هستند:

استروژن ها

پروژسترون ها

و تستوسترون ها

این هرمون ها به میزان خیلی زیاد، در قرص های جلوگیری از بارداری موجود است. پس حتماً به یاد داشته باشید که در این مدت از خوردن اینگونه قرص ها جداً پرهیز کنید.

جالب است که بدانید داروی کلومیفن سیترات (Clomifene) سطح LH را افزایش می دهد. این دارو، یکی از مواردی است که به تحریک تخمک گذاری کمک می کند. البته. به خاطر داشته باشید که از تجویز خودسرانه دارو به شدت پرهیز کنید و این موارد را حتماً با پزشک تان در میان بگذارید.

 

یک نتیجه عادی برای کیت تخمک گذاری چگونه است؟

نتیجه مثبت این کیت نشان دهنده افزایش LH است. به همین سادگی. این نشان دهنده این است که تخمک گذاری به زودی ممکن است اتفاق بیفتد. اما به خاطر داشته باشید که 24 تا 36 ساعت بیشتر زمان ندارید.

نتایج مثبت و مکرر در کیت های تخمگذاری

به ندرت پیش می آید که به صورت مکرر نتایج این آزمایش مثبت می شود. احتمال خطای دستگاه وجود دارد. ما آن را کتمان نمی کنیم. احتمال این هست که این دستگاه تخمک گذاری به صورت نادرست پیش بینی کند.

حقیقتی که در مورد باروری باید بدانید:

اگر چندماه پس از استفاده از این کیت ها امواج بارداری را مشاهده نکردید، اصلاً نگران نباشید. متوجه باشید که شما باید با یک متخصص ناباروری صحبت کنید و مسئله را با او در میان بگذارید.

به خاطر داشته باشید استرس بدترین چیزی است که شما می توانید به خود تحمیل کنید. پس اصلاً نگران نباشید و بدانید هزار و یک راه برای درمان ناباروری در جهان وجود دارد. پس قابل درمان است و شما هم اولین زنی نیستید که می خواهید درمان شوید!

چرا مصرف کیت های تخمک گذاری در سال های گذشته افزایش یافته است؟

در واقع در دو سال گذشته و خطر ابتلا به کرونا در سراسر جهان، استفاده از کیت های تخمک گذاری افزایش یافت. این در حالی است که در سال های قبل از کرونا، زنان باردار یا در شرف بارداری، مراجعات مکرری به مراکز درمانی داشتند. در واقع استفاده از کیت های تخمک گذاری خطر ابتلا به کرونا را نیز کاهش خواهد داد.

 

در مقاله کیت تخمک گذاری سایت نفیسه مویدنیا به برسی:چرا مصرف کیت های تخمک گذاری در سال های گذشته افزایش یافته است؟ یک نتیجه عادی برای کیت تخمک گذاری چگونه است؟ خط قرمزهای آزمایش کیت تخمک گذاری را بهتر بشناسیم، بیشترین زمان تخمک گذاری در خانم ها چه زمانی هست؟ نتیجه مثبت در کیت های تخمک گذاری چگونه اتفاق می افتد؟ آزمون کیت تخمک گذاری را چگونه انجام دهیم؟ قبل از شروع آزمون کیت های تخمک گذاری چند مورد را در نظر بگیرید، کیت تخمک گذاری چیست؟ آشنایی با اصول تخمک گذاری در بدن پرداختیم امیدواریم توانسته باشیم موارد فوق را به خوبی به شما آموزش داده باشیم لطفا در قسمت همین وبلاگ کامنت گذاری کنید و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع:https://www.verywellfamily.com/all-about-ovulation-predictor-kits-1960227

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
3 دیدگاه ها
  • مهسا هستم تو پریود شده بودم شوهرم رابطه کرد باهام تو پریودی بعد حالا باردار میشم یانه

  • سلام من ۱۷ دهم پریود شدم امروز دوم هست چهار روز فقط خونریزی دارم بعد پاک میشم پریودیم دقیق هر یه ماه هست برج یک ۱۷ پریود شدم برج دو هم ۱۷ از روز چندم پریودیم کیت تخمک گذاری بزنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *