تمرینات کگل

مقدمه

تمرینات کگل می تواند به تقویت عضلات زیر رحم ، مثانه و روده (روده بزرگ) کمک کند. تمرینات کگل می تواند از بی اختیاری ادرار و سایر مشکلات کف لگن جلوگیری یا کنترل کند  .

چرا تمرینات کگل مهم است ؟

بسیاری از عوامل می توانند کف لگن را در زنان تضعیف کنند ، مانند بارداری ، زایمان ، پیری و افزایش وزن .
عضلات کف لگن از رحم ، مثانه و روده پشتیبانی می کنند. اگر عضلات ضعیف باشند ، این اندام های لگن ممکن است در واژن زن پایین بیایند. این امر علاوه بر اینکه بسیار ناراحت کننده است ، می تواند باعث بی اختیاری ادرار نیز شود.
تمرینات کگل همچنین می تواند در دوران بارداری یا پس از زایمان انجام شود تا علائم شما بهبود یابد .

یافتن عضلات کف لگن در زنان

هنگامی که برای اولین بار تمرینات کگل را شروع می کنید ، یافتن مجموعه ای مناسب از عضلات می تواند مشکل باشد. یکی از راه های یافتن آنها قرار دادن انگشت تمیز در داخل واژن و سفت شدن عضلات واژن در اطراف انگشت است.

همچنین می توانید با تلاش برای جلوگیری از جریان میانه ادرار ، عضلات را پیدا کنید. ماهیچه هایی که برای این عمل استفاده می کنید ، عضلات کف لگن شما هستند. هنگام انقباض و آرامش به احساس آنها عادت کنید .

 

 

 

اهداف و فواید تمرینات کگل

همیشه قبل از انجام تمرینات کگل مثانه خود را خالی کنید. به عنوان یک مبتدی ، قبل از انجام تمرینات خود باید مکانی خصوصی و آرام برای نشستن یا دراز کشیدن پیدا کنید. همانطور که تمرین می کنید .

هشدارها

اگر بعد از یک جلسه تمرین کگل در شکم یا پشت خود احساس درد می کنید ، نشانه این است که آنها را به درستی انجام نمی دهید. همیشه به یاد داشته باشید – حتی وقتی عضلات کف لگن را منقبض می کنید – عضلات شکم ، پشت ، باسن و پهلوها باید شل باشند.

شما هم میتوانید از تخصص و مهارت خانم دکتر نفیسه مویدنیا جراح و متخصص زنان و زایمان رشت در این زمینه بهره مند شوید .
جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره 01332135933 تماس حاصل فرمائید .

https://goo.gl/maps/YrcxwEqVhkjScyDT6

مطالعه بیشتر : ورزش در بارداری

متخصص زنان رشت

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *