تمرینات کگل


مقدمه

تمرینات کگل می تواند به تقویت عضلات زیر رحم ، مثانه و روده (روده بزرگ) کمک کند. تمرینات کگل می تواند از بی اختیاری ادرار و سایر مشکلات کف لگن جلوگیری یا کنترل کند  .

چرا تمرینات کگل مهم است ؟

بسیاری از عوامل می توانند کف لگن را در زنان تضعیف کنند ، مانند بارداری ، زایمان ، پیری و افزایش وزن .
عضلات کف لگن از رحم ، مثانه و روده پشتیبانی می کنند. اگر عضلات ضعیف باشند ، این اندام های لگن ممکن است در واژن زن پایین بیایند. این امر علاوه بر اینکه بسیار ناراحت کننده است ، می تواند باعث بی اختیاری ادرار نیز شود.
تمرینات کگل همچنین می تواند در دوران بارداری یا پس از زایمان انجام شود تا علائم شما بهبود یابد .

یافتن عضلات کف لگن در زنان

هنگامی که برای اولین بار تمرینات کگل را شروع می کنید ، یافتن مجموعه ای مناسب از عضلات می تواند مشکل باشد. یکی از راه های یافتن آنها قرار دادن انگشت تمیز در داخل واژن و سفت شدن عضلات واژن در اطراف انگشت است.

همچنین می توانید با تلاش برای جلوگیری از جریان میانه ادرار ، عضلات را پیدا کنید. ماهیچه هایی که برای این عمل استفاده می کنید ، عضلات کف لگن شما هستند. هنگام انقباض و آرامش به احساس آنها عادت کنید .

 

 

 

اهداف و فواید تمرینات کگل

همیشه قبل از انجام تمرینات کگل مثانه خود را خالی کنید. به عنوان یک مبتدی ، قبل از انجام تمرینات خود باید مکانی خصوصی و آرام برای نشستن یا دراز کشیدن پیدا کنید. همانطور که تمرین می کنید .

هشدارها

اگر بعد از یک جلسه تمرین کگل در شکم یا پشت خود احساس درد می کنید ، نشانه این است که آنها را به درستی انجام نمی دهید. همیشه به یاد داشته باشید – حتی وقتی عضلات کف لگن را منقبض می کنید – عضلات شکم ، پشت ، باسن و پهلوها باید شل باشند.

شما هم میتوانید از تخصص و مهارت خانم دکتر نفیسه مویدنیا جراح و متخصص زنان و زایمان رشت در این زمینه بهره مند شوید .
جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره 01332135933 تماس حاصل فرمائید .

https://goo.gl/maps/YrcxwEqVhkjScyDT6

مطالعه بیشتر : ورزش در بارداری

متخصص زنان رشت

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
banner 2

خانم دکتر نفیسه مویدنیا متخصص زنان و زایمان در رشت می باشند و دارای بورد تخصصی هستند. ایشان دوره هفت ساله پزشکی عمومی خود را در دانشگاه دولتی علوم پزشکی تبریز به اتمام رساندند. پس از قبولی در مقطع تخصص، دوران تخصصی رشته جراحی زنان و زایمان و نازایی و زیبایی را در دانشگاه دولتی علوم پزشکی تبریز به اتمام رساندند و در نهایت موفق به اخذ بورد تخصصی رشته زنان، زایمان، نازایی و زیبایی شدند.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *