عمل لابیا پلاستی چگونه انجام می شود|بهترین متخصص زیبایی زنان رشت
عمل لابیا پلاستی چگونه انجام می شود|بهترین متخصص زیبایی زنان رشت
عمل لابیا پلاستی چگونه انجام می شود| بهترین متخصص زیبایی زنان رشت

روش های انجام عمل جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی از جمله روش های عمل زیبایی واژن است. روش هایی که امروزه برای لابیاپلاستی یا کوچک کردن لب های ناحیه تناسلی استفاده می شوند، عبارتند از:

  • جراحی با لیزر
  • جراحی با ار اف
  • جراحی به روش سنتی در اتاق عمل

 

 

عمل لابیاپلاستی به روش سنتی

 

بیشتر جراحان زیبایی زنان در حال حاضر از روش سنتی که در اتاق عمل قابل انجام هست، استفاده می کنند. در این روش مدت زمان جراحی حدود ۴۵ – ۶۰ دقیقه طول می کشد و بیمار در بیهوشی عمومی قرار دارد. فرد در صورتی که مشکلی نداشت باشد بعد از گذشت ۵ تا ۶ ساعت از انجام جراحی ترخیص می شود.

 

عمل لابیاپلاستی با لیزر و ار اف

 

پیشرفت علم و تکنولوژی در افراد تمایل زیادی برای انجام عمل لابیاپلاستی با ار اف و لیزر به وجود آورده است. اما چرا بیشتر خانم ها تمایل دارند تا با روش های مدرن ار اف و لیزر عمل شوند؟ مهم ترین دلیل، می تواند کم خطر بودن و کم تهاجمی بودن این روش ها باشد. البته با توجه به اینکه این جراحی سرپایی و در مطب قابل انجام است و احتیاجی به بیهوشی عمومی ندارد، عوارضی را به فرد متحمل نمی کند.

جراحی لابیاپلاستی با لیزر یا ار اف، ریسک بیهوشی و مشکلات بیمار را کمتر می کند. چون  بیهوشی ندارد و جراحی با بی حسی موضعی قابل انجام است. یکی از دلایل مهم دیگر کم بخیه بودن و سبک تر بودن عمل است. همچنین خطراتی همچون خونریزی و تشکیل هماتوم بعد از جراحی کاهش می یابد. لذا این عوامل، سبب ترغیب افراد می شود تا به انجام این نوع جراحی در مطب تمایل داشته باشند.

همانطور که می دانیم تبحر و چیره دستی جراح بسیار اهمیت دارد که با روش های کار با لیزر و ار اف آشنا باشد. همچنین دستگاه لیزری که مورد استفاده قرار می گیرد، باید از استانداردهای جهانی برخوردار باشد. امروزه دستگاه های غیر استاندارد زیادی وجود دارند که می توانند سبب بروز مشکلات جدی برای فرد شوند. زیرا این عمل های زیبایی در عین سادگی، می توانند خیلی پیچیده شوند و روی مسائل احساسی، تمایلات جنسی و ارگاسم فرد هم تاثیرگذار باشند.

گاهی اوقات به خاطر خیلی بزرگ بودن و ضخیم بودن لب های کوچک، ترجیح داده می شود در مرحله اول آن حجم اصلی برداشته شود. اگر قسمت هایی کم یا زیاد بیایید، در مرحله دوم به صورت روتوش مانند عمل های بینی انجام می شود. در اینصورت عوارض ناشی از جراحی در مرحله اول کاهش می یابد.

 

عوارض عمل لابیاپلاستی

 

بیشتر مواقع عوارضی که پیش می آید، به خاطر خواسته های بیمار می باشد که به دلیل عدم اطلاع از عوارض بعدی باید به آنها آگاهی داده شود. زیرا برخی از افراد تمایل دارند بیش از حد این ناحیه کوچک شود و این مورد خود سبب می شود تا آسیب هایی به ناحیه کلیتوریس وارد شود یا روی ناحیه ورودی مدخل واژن باز بماند. این وظیفه جراح است که بیمار را توجیح نماید و به فرد بازگو کند که انتخابی که دارد تنها مسئله زیبایی نیست و مسئله عوارض است. در صورتی که بیش از حد این لب ها برداشته شود سبب آسیب می شود.

 

اقدامات و آمادگی قبل از لابیاپلاستی

 

یکی از مهمترین اقدامات قبل از انجام لابیاپلاستی، انتخاب بهترین  متخصص زنان و باتجربه در این زمینه می باشد تا نتایج رضایت بخشی حاصل شود. پزشک، با معاینه و بررسی دقیق ناحیه تناسلی و واژن به این نتیجه می رسد که چه میزان از لابیا باید برداشته شود.

  • پیش از انجام لابیاپلاستی، ناحیه تناسلی باید با آب و صابون کاملا تمیز شسته شود.
  • با این که احتمال بروز درد بعد از لابیاپلاستی بسیار کم است، اما برای بیمار داروهای مسکن در نظر گرفته می شود.
  • سپس آزمایشات مربوط به اختلال انعقادی و عفونت هایی که ممکن است وجود داشته باشد و  نیز آزمایش خون انجام می شود.
  • در سلامت کامل انجام تست پاپ اسمیر برای تمامی بانوان ضروری است اما دختران باکره نیازی به انجام این تست نخواهند داشت .
  • قبل از انجام عمل لابیاپلاستی، فرد بایستی مورد بررسی های لازم قرار گیرد و در صورتی که مبتلا به مواردی همچون پریود، عفونت زنان، زگیل تناسلی، تبخال و خون ریزی های غیر طبیعی نباشد می تواند اقدام به جراحی نماید.

در نهایت باید گفت در صورتی که فردی شرایط فوق را نداشته باشد، کاندید خوبی برای عمل لابیاپلاستی با هر روشی که جراح و بیمار تصمیم بگیرد، خواهد بود. مراقبت های پس از لابیاپلاستی از دیگر مواردی است که افراد باید در نظر داشته باشند تا بتوانند هر چه سریع تر بهبود یابند.

افرادی که تمایل به انجام این عمل دارند می توانند با کلینیک دکتر مویدنیا جراح و متخصص زنان و زیبایی تماس بگیرند. در این مرکز مشاوران باتجربه پاسخگوی شما خواهند بود و می توانید برای دریافت مشاوره و استعلام هزینه عمل لابیاپلاستی با آنها مشورت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *