دکتر نفیسه مویدنیا
عوارض-لیزر-موهای-زائد

آیا لیزر باعث حذف دائمی مو می شود؟

برخلاف تصور مردم، لیزر ریشه مو را سفت نمی کند، بلکه کم پشت و نازک می کند. بنابراین لیزر مو را به طور دائمی از بین نمی برد ولی آن را کاهش می دهد.

آیا با لیزر موهای زائد چانه دائمی از بین می رود؟

 

بسیاری از خانم ها موهایی در ناحیه چانه دارند که باید ابتدا علل رشد آن بررسی شود. دلایلی مانند تغییرات هورمونی، تخمدان یا غدد فوق کلیوی می تواند در ایجاد و رشد موهای زائد در چانه خانم ها اشاره کرد. اگر به دلیل مشکلاتی در داخل بدن بود ابتدا باید درمان شود ولی اگر خانم سالم می باشد، معمولا حذف موی زائد موفقیت آمیز است. به همین دلیل برخی بدون یافتن علت به مراکز لیزر موهای زائد مراجعه می کنند و بعد از صرف زمان و هزینه بسیار نتیجه ای حاصل نمی کنند و در برخی موارد هم شاهد بیشتر شدن حجم مو در این ناحیه می باشند.

لیزر-موهای-زائد-چانه

عوارض لیزر موهای زائد

 

مهم ترین عارضه لیزر موهای زائد سوختگی پوست می باشد. که دلیل آن اینست که لیزری متناسب با مشخصاتی از جمله رنگ پوست، شرایط جسمانی ، درجه دستگاه انتخاب نمی شود. دلیل این امر نداشتن دانش و تخصص کافی در حیطه لیزر موهای زائد است. به همین جهت توصیه می شود برای انجام لیزر به کلینیک های پوست و مو یا تحت نظر پزشک متخصص مراجعه کنید و از رفتن به مراکز غیر مرتبط مانند سالن های آرایشگاه خودداری کنید. به همین جهت آمار این عوارض به دلیل غیراصولی بودن استفاده از دستگاه لیزر در ایران بالا می باشد.

فردی که پوست خود را در آفتاب برنزه کرده است نباید لیزر انجام دهد و اپراتور اجازه لیزر را نباید بدهد. در غیر اینصورت پوست فرد دچار سوختگی می شود.

فرد بعد از سوختگی در اثر لیزر، دچار لکه های قهوه ای یا لک های سفید شود که ممکن است بعد از یک الی دو سال لک های سفید برطرف شود یا کلا برطرف نشود. لک های قهوه ای نیز بعد از 6 تا 12 ماه با دارو و مراقبت های خاص درمان می شود.

عوارض احتمالی لیزر موهای زائد

 

بعد از لیزر موهای زائد، پوست به دلیل تابش مستقیم لیزر دچار تغییر رنگ و تورم می شود که جای نگرانی نیست و بعد از گذشت 24 ساعت بهبودی حاصل می شود.

آیا لیزر  موهای زائد پوست را روشن می کند؟

 

رنگ پوست در اثر قرار گرفتن پرتوهای شدید لیزر روشن می شود. البته هایپرپیگمانتسر یا روشن شدن پوست بیشتر در افرادی که دارای پوست تیره می باشند اتفاق می افتد.

آیا لیزر باعث سرطان میشود؟

 

تمام دستگاههای لیزر خاصیت ضدیونیزه دارند. یعنی پرتوهای ناشی از تابش لیزر، نمی توانند اثر مخرب بر پوست داشته باشند. در واقع نابودی DNA باعث بروز عوارض جدی و سرطان پوست می شود که لیزر این عوارض را ندارد.

روشن-شدن-پوست-بعد-از-لیزر-موهای-زائد
 در مطب دکتر نفیسه موید نیا متخصص زنان رشت ، دارای بورد تخصصی جراحی های زیبایی زنان ، زایمان و نازایی  از بهترین و جدیدترین روش ها برای جوانسازی پوست صورت  استفاده می شود. ثبت نام در دوره ها با شماره های ۰۹۹۱۰۵۳۵۸۶۹ و ۰۱۳۳۲۱۳۵۹۳۳ تماس بگیرید.مشاهده مطالب بیشتر می توانید به پیج اینستاگرام مراجعه کنید.

پیشگیری از عوارض لیزر موهای زائد   

 

حتما فرد قبل از انجام لیزر موهای زائد باید معایناتی انجام دهد و از نظر داشتن شرایط لازم باید فرد بررسی شود. نکات مربوط به انجام لیزر به فرد داده شود تا اگر فرد شرایط لازم را داشت، لیزر انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *